Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Ніколи спати – потрібно виживати
Ніколи спати – потрібно виживати
Вісті Роменщини
Четвер, 17 вересня 2009, 09:52      Ромни, Сумська область

Кожен педагог, який спробував себе у ролі вожатого піонерського табору, знає, що нерідко найскладніше укласти загін на "мертвий" час. Для "живчиків" двогодинна бездіяльність під ковдрою схожа на тортури. Напевно, пересувні табори наметового типу (ПТНТ) саме для таких. Там просто ніколи спати - потрібно виживати.

 

Коли таборівців одного дня все-таки уклали на денний сон, усі вирішили, що це просто підготовка до нічної тривоги, - розповіли юні роменці - учасники цьогорічних обласних ПТНТ на прес-конференції, яку організував для місцевих ЗМІ відділ з питань сім'ї та молоді міськвиконкому.

 

Програма відпочинку у таких таборах загалом майже не відрізняється від звичайної - концерти, КВК, окрім хіба що... справжніх польових умов, де немає електрики, а отже - ні дискотек, ні інших обов'язкових атрибутів відпочинку сучасної молоді. Гучномовці та мікрофони бачать тут лише на відкритті та закритті таборів. Ліжка заміняють спальні мішки в палатках, воду й дрова доводиться заготовляти самостійно щодня (у розпорядку дня навіть є графа "Дрова - наші друзі"). "Валютна" система все-таки дозволяє зарядити мобільник, але для цього потрібно заробити 20 "сузриків" (табірна грошова одиниця). Для порівняння: 5 "сузриків" можна отримати за пакет зібраних шишок для багаття, 3 "сузрики" - за 6 л принесеної води. "сузрикові" премії видавалися й за перемогу в конкурсах. Крім того, ще й потрапити в такі "нелюдські" умови нелегко - це треба за­служити досягненнями в шко­лі, зокрема участю в розробці соці­альних проектів. Хоча активно відпочити змогли всі, хто звернувся з таким проханням у відділ з питань сім'ї та молоді, - зазначила його начальник Олена Кревсун.

 

Щоправда, дехто відразу повернувся. Передусім ті, хто не уявляє життя без плойки чи фена, а також ті, хто не зміг відмовитися від шкідливих звичок (щодо цього правила особливо суворі). За погані слова покарання поміркованіше - посилали по воду.

 

Такий вид відпочинку до­ступний для підлітків 14-18 років. Усі витрати взяв на себе обласний бюджет (путівка - 750 грн.), батьки оплатили лише дорогу.

 

У таборі побували 74 роменці. Переваги цивілізації вони залюбки поміняли на вечори біля вогнища, катання на конях і байдарках, участь у тренінгах, зустрічі з цікавими людьми (особливо запам'яталась зустріч з одним із лідерів патріотичних рухів Сумщини роменцем Олександром Бойком), які, зокрема, навчили основам виживання в екстремальних ситуаціях. Таке спілкування дозволило дітям по-новому глянути на історію України й навіть рідну мову.

 

Організатори - комунальна установа Сумської обласної ради "Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення та туризму" - сподіваються, що лідерські якості, яких молодь набула в таких таборах, вони прищеплять і шкільним колективам.

 

Єдине зауваження щодо проведення таборів наметового типу, почуте під час прес-конференції від учасників, - коротка зміна. Звичайно, цікаве дозвілля, на жаль, пролітає миттєво.

 

Денис МЯГКОВИЧ.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Пам'ятники Кавалеридзе
Пам'ятники Кавалеридзе