Ромны. Romny. Ромни. інфо

На ланах району
Вісті Роменщини
Середа, 07 жовтня 2009, 09:20      Ромни, Сумська область

Головний хліб «пухкішає»

Не тільки в хліборобській галузі, а й в інших на селі помітна тенденція до стабілізації й зростання виробництва. Радує, наприклад, той факт, що розширюються посівні площі і в основному озимої пшениці, яку в народі називають головним хлібом. Сіль­госп­підприємства усіх форм власності в районі поклали зерно озимини в ґрунт у кращі агротехнічні терміни на 25 тисячах гектарів, що на 3 тис. га перевищує заплановану кіль­кість поля.

 

Сміливцями стали керівники та спеціалісти ФГ "Урожай", ДП "Нафком-агро". Останнє вдвічі розширило поле озимої пшениці у порівнянні з минулим роком.

 

Роблять ставку на головний хліб у СЗАТ імені Тельмана, "Україна".

 

Качани й насіння чекають спасіння

Час збирати зернову кукурудзу. У районі вона дозріла на 16 тисячах гектарів. Золотозубі качани уже виблискують під сонцем на току коржівського сільгосппідприємства. Дбайливі господарі всюди встигають і утримують пер­шість на всіх ділянках осіннього поля. На жаль, досвід передовиків не став надбанням інших сільгосппідпри­ємств.

 

Прогнозована врожайність качанистої не менше 45 центнерів з гектара. Отже, слід поквапитися, щоб доладувати в оптимальні строки вирощений урожай.

 

Чекають жниварів і шапки соняшнику, які змінили свій яскравий колір на посірілий - то насіння олійної культури визубилося на всій площині "головного убору". Доки утриму­ється погожа днина, соняшникове поле, що займає 7 тисяч гектарів, має бути зачищеним.

 

Успішно справляються з обсягом робіт механізатори та транспортники ФГ "Урожай", ДП "Лан", ДГ "АФ "Надія", "Іскра".

 

Терміново слід завершити збирання гречки та проса.

 

«Максимко» буде з цукром

Солодкі корені на Роменщині дозрівають на 3700-гектарній площі, що на 2 тис. га більше, ніж минулорічного сезону. Хороший урожай цукрової сировини обіцяє бути на бобрицьких та біловодських землях, які обробляє ДП "Максимко". За попередніми підрахунками кожен гектар поля дасть по півтисячі центнерів коренів. А це й цукор, і меляса, і жом, і гичка для годівлі худоби.

 

До речі, про кормозаготівлю. У районі до сховищ за­кладено 28500 тонн силосу з кукурудзи при плані 26975. Вдосталь надбали кормодобувники й іншого фуражу, що забезпечить ситу зимівлю худоби.

 

Плугатарів кличе зяб

У комплексі осінньо-польових робіт обов'язково є оранка ґрунту на зяб. Під ярий клин планується покласти його у ріллю на 35 тисячах гектарів. Підготовка ведеться поверхневим методом - плоскорізами.

 

Микола ЗАДЕРЕЙ, 

головний агроном управління  агропромислового  розвитку РДА.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня

Вхід на Ромни. інфоОголошення