Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Безоплатне оформлення державних актів на землю
Безоплатне оформлення державних актів на землю
Вісті Роменщини
Четвер, 08 жовтня 2009, 07:28      Ромни, Сумська область

Кабінет Міністрів України для захисту конституційних прав громадян на землю 5 серпня 2009 р. прийняв постанову № 844 "Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році", якою затвердив Порядок безоплатних оформлення та видачі у 2009 році державних актів на право власності на земельні ділянки, Порядок використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для здійснення заходів з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, а також зміни, що вносяться до постанов Кабміну.

 

Крім того, Кабмін заборонив стягнення плати за оформлення і видачу таких актів та надання додаткових й супутніх послуг з розроблення документації із землеустрою. Для цього використовуються кошти Стабілізаційного фонду.

 

 Рекомендовано сільським, селищним, міським радам сприяти діяльності територіальних органів Державного комітету із земельних ресурсів та державних підприємств, пов'язаній з організацією безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, зокрема шляхом залучення до такої діяльності інженерів-землевпорядників сільських, селищних і міських рад.

 

Постановою Кабміну визначено порядок безоплатних оформлень та видачі громадянам, які не отримали раніше державних актів на право власності на земельні ділянки. Відповідно до неї оплата робіт і послуг здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. А державний акт може складатися на земельні ділянки: для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель; для ведення особистого селянського господарства, які знаходяться у межах населених пунктів; для ведення садівництва, які знаходяться у межах або за межами населеного пункту, у розмірах, визначених ст.121 Земельного кодексу України.

 

Для одержання державного акта громадянин або уповноважена ним особа повинні звернутися із відповідною заявою до сільського, селищного, міського голови або уповноваженої ним особи, який забезпечує організацію прийому таких заяв у кожному населеному пункті.

 

Заява визначеної форми подається в двох екземплярах за місцем розташування земельної ділянки, до якої обов'язково додаються копії: документа, що посвідчує особу, нотаріально посвідчену копію довіреності уповноваженої особи, якщо документи подає уповноважена особа, документа про присвоєння ідентифікаційного номера, рішення органу місцевого самоврядування або районної державної адмі­ністрації щодо передачі земельної ділянки у власність. Виправлення у заяві про видачу державного акта не допускаються.

 

Зазначені матеріали наступного дня після їх одержання від громадян передаються територіальним органам Держкомзему, де робиться відмітка на другому екземплярі заяви про присвоєння реєстраційного номера, який потім повертається через орган місцевого самоврядування громадянину.

У разі виявлення недостовірних відомостей у заяві та невід­повідності доданих документів або якщо видача державного акта за представленим рішенням органу місцевого самоврядування спричинить порушення земельного законодавства, вони повертаються органу місцевого самоврядування для передачі їх заявнику з обґрунтуванням причини повернення.

 

Державна реєстрація й видача державного акта здійснюється представником районного (міського) підрозділу Центру кадастру у строк, що не перевищує 30-ти робочих днів з моменту отримання від органу місцевого самоврядування заяви про його видачу до територіального органу Держкомзему. Оплата робіт і послуг, пов'язаних з оформленням та видачею державних актів на право власності на земельну ділянку, здійснюється замовником за рахунок коштів державного бюджету.

 

За додатковою інформацією громадяни міста можуть звертатися в управління Держкомзему у м. Ромни тел. 2-03-14.

 

Оксана ОРЛОВА, 

провідний спеціаліст-юрист управління Держкомзему в м. Ромни.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop59
konotop59