Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини На парадному в'їзді в область
На парадному в'їзді в область
Вісті Роменщини
Вівторок, 27 жовтня 2009, 10:04      Ромни, Сумська область

Філія "Роменський райавтодор" забезпечує поточний ремонт та експлуатаційне утримання найбільшої мережі доріг серед районів області - понад 600 км. До того ж Роменщина здавна вважається "парадним в'їздом" Сумщини, а значить, і вимоги до такого стратегічного об'єкта, як автошляхи, відповідні. Трудовому колективу доводиться докладати чимало зусиль для забезпечення належного стану доріг. Особливо в нинішні часи економічної скрути.

 

Як зазначив начальник філії Ігор Туник, у нинішньо­му році майже вдвічі зменшилися обсяги основних робіт, замовлення на які надходили від служби автомо­більних доріг у Сумській області. Якщо минулого року отримали майже вісім мільйонів гривень на ремонт і утримання доріг у районі, то в нинішньому - менше чотирьох. Раніше також виконували роботи за рахунок нафтовиків, але криза перекреслила всі сподівання, й ні з Чернігова, ні з Полтави, ні з Охтирки не отримали ні копійки. Довелося шукати заробіток, як мовиться, "на стороні": у 2008 р. для інших замовників виконано робіт лише на 83,8 тис. грн., а в 2009 р. - вже на 586,8 тис. грн. У сім разів більше. Головними замовниками були місто Ромни і сільські ради району та приватні особи. Прикладом співпраці сільрад, сільгосппідприємств і райавтодору є під'їзд до Заруддя. Два сільгосппід­приємства, дві сільради склалися коштами, долучилася й служба автодоріг і вийшла нормальна дорога. Також у цьому році відремонтовані ділянки доріг Андріяшівка-Чеберяки-Глинськ, Чеберяки-Нова Гребля, Чеберяки-Хоминці-Локня. Кошти виділили територіально розташовані сільради.

 

Отримані "живі" гроші (служба автомобільних доріг фінансує зарплату й податки, а все інше поставляє сама: колеса, пальне та ін.) дали можливість заплатити за газ, електроенергію, придбати запчастини, підготуватися до зими. Адже період холодів найвідповідальніший для дорожників. Під час снігу, ожеледиці доводиться працювати цілодобово й без вихідних, доки дорога не стане "чорною".

 

На жаль, сумний жарт - жодна хороша справа не залишиться непокараною - справдився й для райавтодору: щоб водіям та пасажирам було куди викинути сміття, на обочинах трас встановили урни, але їх почали засипати побутовими відходами всі, хто мешкає неподалік, а підприємство стало регулярно отримувати зауваження вищого керівництва, що, мовляв, немає порядку на дорогах. Ще одна проблема - нищення дорожніх знаків. Їх не лише зривають, щоб здати на металобрухт, а й просто нівечать, демонструючи дурну силу. Як боротися із вандалами, сказати важко.

Та, незважаючи на всі труднощі, "Роменський райавтодор" забезпечує утримання доріг. Звичайно, обсяги виконаних робіт могли бути й більшими. Але тут все залежить від платоспроможності замовників. Високо­класні фахівці й техніка готові працювати.

 

Андрій ЛЮБСЬКИЙ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Гноми
Гноми

Вхід на Ромни. інфоОголошення