Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Закони майбутнього
Вісті Роменщини
Вівторок, 27 жовтня 2009, 10:08      Ромни, Сумська область

Зміни до Конституції, запропоновані Президентом, напевно, найбільше цікавлять тих, кому, у разі їх прийняття, доведеться найдовше за ними жити - молодих людей. Про це юні роменці - лідери учнівського та студент­ського самоврядування говорили за "круглим столом" з робочою групою з організації обговорення проекту, до якої також приєднався міський голова П.І. Помаран. Молодіжні дебати вела начальник відділу з питань сім'ї та молоді міськвиконкому Олена Кревсун.

 

Учасники зустрічі торкнулися основоположних статей, що гарантують права (передусім безкоштовної освіти й охорони здоров'я), визначають обов'язки громадян, стосуються державної мови і державних символів. Інтригу дебатів юнаки та дівчата сформували на самому їх початку запитанням про те, навіщо створювати нову Конституцію, якщо не всі дотримуються положень існуючої?

 

Відповідь прийшла сама собою: почни з себе. Лише законослухняні громадяни спроможні виявити недоліки Основного Закону. Й саме зараз вони мають можливість запропонувати шляхи їх усунення. Чим і скористалися юні роменці під час дебатів: найважливішим у цьому віці є здобуття вищої освіти. Тому пропозиції здебільшого стосувалися зовнішнього незалежного оцінювання - узгодження "пільгового" бар'єру із необ­хідним рівнем знань, потреб держави у спеціалістах - з пропозиціями вузів, а також фахового рівня випускників "комерційних" факультетів - з вимогами до фахівців різних галузей (передусім медицини).

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг