Ромны. Romny. Ромни. інфо

З буремного 1648-го
Вісті Роменщини
Середа, 28 жовтня 2009, 10:51      Ромни, Сумська область

Роменська козацька сотня, заснована в буремному 1648 р., стала однією з найчисельніших на Гетьманщині, брала активну участь у визвольних походах Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, відважно захищаючи право українського народу на власну державу, віру, мову, традиції.

 

Хоча московським загарбникам у 1781 р. вдалося знищити сотенний устрій на Україні, козацтво як стан зберегло своє панівне становище і завжди кількісно переважало інші  категорії населення України, а в 1918 р. відродило другий гетьманат на чолі з Павлом Скоропадським.

 

Розвиток молодої козацької держави був підступно перерваний вторгненням більшовицьких військ, які за наказом ке­рівника Росії В. Леніна потопили в крові українську незалежність.

 

Більше 70 років розпинали комуністичні кати нашу Батьківщину, винищуючи в першу чергу свободолюбивий козацький стан духовно і тілесно. Козаки як могли, боронилися, нищили окупантів та їх наймитів. Найбільше піднесення повстанської боротьби припадає на 40-50-ті роки ХХ ст., коли Україна створила власні збройні сили - Українську Повстанську Армію, героїчно воювала з комуністичними і фашистськими загарбниками, продовжуючи визвольні традиції козацтва ХVІІ-ХVІІІ ст.

 

З відродженням Української держави в 1991 р. відродилось і Українське козацтво та його структурний підрозділ Роменська козацька сотня, яка пропагує кращі традиції наших мужніх пращурів, виховує молодь у дусі козацького лицарства, готує юнаків до майбутньої служби в армії.

 

Тісна співпраця з органами місцевого самоврядування дозволяє козакам краще служити своїй Батьківщині, брати безпосередню участь у розбудові громадського і культурного життя на Роменщині. Сотня зростає якісно як міська органі­зація, а нещодавно зареєстроване і Роменське районне козацьке товариство, з яким тепер разом відроджуємо козацький дух на селі.

 

Козацтво завжди сприймалось як символ боротьби україн­ської нації за незалежність. Відродження України розглядається нині як відродження козацтва - людей, вільних духовно, справжніх українців у власній заможній державі. Лише спільними зусиллями зможемо розбудувати і вже будуємо свою Україну, і лише від нашої громади, від результатів загальної праці залежить процвітання багатостраждальної і воскреслої Вітчизни. Наше майбутнє в наших руках. Українська держава - козацька держава, а козацькому роду нема переводу.

 

Козацтво Роменщини щиро вітає всіх зі Святою Покровою і Днем Українського козацтва! Це свято для нас ще більш вагоме, бо є днем і святого Петра Калнишевського - нашого ідейного і духовного наставника, мученика за козацькі вольності, канонізованого на соборі УПЦ КП в липні 2008 року.

 

Слава Україні! Слава Україн­ському козацтву!

 

Олександр ІВАЩЕНКО,

отаман сотні, полковник Українського козацтва.

Віктор МОСКАЛЕНКО,

писар сотні, курінний Українського козацтва.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Церква
Церква

Вхід на Ромни. інфо