Ромны. Romny. Ромни. інфо

«Моцний» зв'язок
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 10:47      Ромни, Сумська область

Знаменна подія відбулася у Смілівському навчально-виховному комплексі. Одно­сель­­ці вітали гостей із заходу та сходу України, які прибули на творчу зустріч з уро­дженцем Смілого, автором книги "Покоління знівечених душ" А.П. Моцним.

 

82-річний письменник подолав немалий шлях із Львів­щини, щоб оповісти землякам про тернистий життєвий шлях свого покоління. У багатьох присутніх стиснулося серце, коли Аркадій Петрович розповідав про пережиті моральні й фізичні муки в часи Голодомору. Школярі при цьому зачитували уривки з книги, декламували вірші.

 

Доля вготувала головному персонажу твору, прототипу автора Іванкові багато випробувань. У роки фашистської окупації його примусово вивозять до Німеччини. Каторжна робота в копальнях, у бауерів, нестерпні голод і холод постійно дошкуляли хлопцеві. На Батьківщині остарбайтеру-репатріанту довелося знову працювати під землею - у шахтах Донбасу та Львівщини.

 

Тепло і щиро склалася бесіда цього літнього, на диво делікатного, інтелігентного чоловіка із земляками. Численні гості розкрили власне розуміння подій і проблем, які порушив автор на сторінках книги.

 

Приємно, що Аркадій Моцний не втратив синівського зв'язку з малою батьківщиною. Давно листується з юними краєзнавцями школи. Він також став ініціатором і першим надіслав кошти на спорудження пам'ятника жертвам Голодомору в Смілому.

 

Надія ПАСЬОВИН, 

учителька.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм

Вхід на Ромни. інфоОголошення