Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Перш за все профілактика
Перш за все профілактика
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 11:22      Ромни, Сумська область

Про те, як запобігти поширенню епі­демії грипу і особливо смертельно небезпечної його різновидності A(H1N1), або свинячого чи каліфорнійського грипу, йшлося на оперативній нараді, яку провів міський голова Павло Помаран.

 

Як повідомив головний лікар райсан­епідемстанції Микола Бойко, рівень за­хворювання на гострі респіраторні хвороби та грип у місті і районі на сьогодні відповідає міжепідеміологічному періоду. Викликає занепокоєння рівень забезпечення марлевими пов'язками на підприємствах,  в установах, організаціях. Достатній він лише у сфері охорони здоров'я, в інших не перевищує 25% потреби.

 

У той же час головний лікар ЦРЛ Валентина Гунькова підкреслила, що нині найбільш ефективною як для здоров'я, так і для кишені громадян є про­фі­лактика захворювань, й марлева пов'язка може вберегти життя. Також вона рекомендувала не допускати переохолодження організму. Інфекційне відділення готове прийняти пацієнтів. Випадків грипу, на щастя, не зареєстровано, а рівень захворювання не перевищує традиційного для нашої місцевості.

 

Є проблеми із забезпеченням ліками. Через ажіотаж медикаменти, шприци й маски буквально "вимели" з аптек, і зараз їх придбати просто неможливо. Міський голова поставив завдання перед керівниками установ, підприємств і організацій ввести "масочний" режим. Проте фармацевти не мають стовідсоткової впевненості стосовно забезпечення всіх роменців марлевими масками й ліками. Будуть на базах - будуть і в аптеках. До того ж через 3-4 години маску необхідно ви­прати в мильному розчині й висушити під праскою. Таким чином, їх на кожного роменця необхідно мінімум дві. Як вихід із ситуації - пригадати уроки ци­вільної оборони й виготовляти маски вдома. Зайвим стимулом для піклування про власне здоров'я стануть обіцяні головлікарем райСЕС перевірки і штрафи за недотримання масочного режиму в сумі 425 грн. Ще один варіант - взяти відпустку за власний рахунок й пересидіти напасть удома.

 

На завершення наради Павло Помаран висловив впевненість, що спільними зусиллями удасться пережити епідемію без втрат і жертв, хоча бажаючі спекулювати на лихові, як не печально, мабуть, знайдуться.

 

Павло КЛЮЧНИК.

 

P.S. на оперативній нараді озвучено телефонні номери "гарячих  ліній": в ЦРЛ - 2-27-06 та 2-14-83, в райсан­епідемстанції - 2-16-21.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

43
43

Вхід на Ромни. інфоОголошення