Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Легальна зарплата – захищене майбутнє
Легальна зарплата – захищене майбутнє
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 листопада 2009, 11:23      Ромни, Сумська область

Нині, на жаль, далеко не кожен усвідомлює, що сплата податків - це конституційний обов'язок. Адже вчасно і в повній мірі сплачені податки - запорука стабільності держави та її громадян.

 

Як відомо, податок з доходів фізичних осіб - головне джерело формування місцевих бю­джетів. Тож забезпечення його надходжень своєчасно і в повному обсязі є надзвичайно важливим. Від виконання цих завдань напряму залежить вирішення соціальних проблем міста, якісне медичне обслуговування, належний рівень освіти та культури. Під час нинішньої фінансової кризи проблема наповнення бюджету є гострою і потребує постійної та особливої уваги.

 

Роботодавці, виплачуючи зарплату в "конвертах", не оформляючи трудові угоди, ухиляючись від сплати податків, фактично просто крадуть у громади кошти, які мали б бути спрямовані на розвиток соціальної сфери, виплату належних пенсій та забезпечення відповідних соціальних гарантій.

 

З метою забезпечення соці­ального захисту населення міськ­виконкомом та контролюючими органами вживаються різні заходи. Серед них, зокрема, обстеження суб'єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства, в тому числі щодо належного оформлення трудових відносин.

 

Обстеження, відповідно до розпорядження міського голови, здійснюються робочою групою з проведення перевірок роботодавців з питань зайнятості населення. До її складу входять представники податкової інспекції, відділу державної служби по боротьбі з економічними злочинами, управління праці та соціального захисту населення, міськ­районного центру зайнятості населення, управління економіки міськвиконкому, ПФУ в м. Ромни.

 

Так, у січні-вересні здійснено 37 рейдів. Обстежено 183 об'­єкти підприємницької діяльності, перевірено діяльність 194 приватних підприємців, з них 100 використовують найману працю. Нелегальна зайнятість зустрічається чи не під час кожного обстеження. Всього виявлено 62 неоформлених працівники. Матеріали 8 обстежень управлінням праці та соціального захисту населення передані до міжрайонної прокуратури.

Гострота цієї ситуації полягає також і в тому, що в підсумку страждає пересічний громадянин-працівник. Адже отримання заробітної плати в конверті або нелегальна зайнятість створює ілюзію переваги, а насправді, не відраховуючи від свого доходу частини коштів до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від нещасних випадків, працівник частково, а то й повністю позбавляє себе будь-яких соціальних гарантій зі всіма наслідками, що з цього випливають. А вони бувають дуже важкими: при досягненні пенсійного віку з'ясовується, що людина не заробила пенсії, яка б відповідала її трудовому внеску. Трагічно складається ситуація, якщо працівник хворий або став інвалідом на виробництві. На жаль, у таких випадках він залишається наодинці зі своїми проблемами і повинен турбуватися про себе самостійно.

Підсумовуючи зазначене, зауважимо, що сьогодні рішучі кроки міськвиконкому спрямовані на плідну співпрацю з громадянами у напрямку зниження рівня ті­нізації доходів та зменшення порушень у сфері оплати праці.

 

Закликаємо керівників під­приємств, установ, організацій, підприємців не допускати випадків виплати заробітної плати в "конвертах" або нижче міні­мального рівня, адже офіційні трудові відносини та легальна заробітна плата - це гарант соці­ально захищеного майбутнього жителів нашого міста.

 

Юрій СКИБА, 

начальник УПСЗН

міськвиконкому.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг

Вхід на Ромни. інфоОголошення