Ромны. Romny. Ромни. інфо

Вибух на городі
Вісті Роменщини
Середа, 25 листопада 2009, 08:55      Ромни, Сумська область

На присадибній ділянці будинку в Ромнах у 1-му пров. Артема дійсно вибухнула радянська 82-міліметрова мінометна міна часів Великої Вітчизняної війни. Але тільки після того, як цю небезпечну операцію підготували піротехніки 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС. Лише кілька тижнів тому вони ліквідували снаряд під "зеленим мостом". І знову в Ромнах чути відлуння війни...

 

Про знайдену на городі заіржавілу сталеву "краплю" господарка повідомила сусіда - співробітника центру МНС. За цим тривожним сигналом, попередньо обстеживши місце небезпечної знахідки, зібралася комісія з питань техногенно-екологічної безпеки міськвиконкому під головуванням секретаря міської ради Л.М. Набойченка. Під час засідання спеціалісти повідомили: перевозити пошкоджений часом вибухонебезпечний предмет ризиковано. Було прийнято рішення ліквідувати снаряд безпосередньо на місці - за 2 метри від будівлі.

 

За справу взялися справжні аси - піротехніки 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС. Цьому передувала ґрунтовна робота правоохоронців. Через підвищену небезпеку довелося відселяти на час проведення робіт мешканців 300-метрової зони, перекривати газ та ін. За підготовкою слідкував начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому В.І. Кишун. Він же зустрів рятувальників.

 

Коли пролунав глухий вибух, в укритті поряд були лише члени групи піротехнічних робіт. Непередбачених наслідків не допустив камуфлет - вибух під землею без утворення воронки. Снаряд замінували в ямці під тридцятьма мішками з піском. Ювелірна точність скерованого вибуху не залишила навіть подряпин на мішках, лише трохи розкидавши їх вибуховою хвилею.

 

Такі роботи хлопцям доводиться виконувати на чималій території обслуговування - у чотирьох суміжних областях. А тому ризикувати життям доводиться щодня.

 

З місця події  

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ленком
Ленком

Вхід на Ромни. інфоОголошення