Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Покоління знівечених душ
Покоління знівечених душ
Вісті Роменщини
Четвер, 26 листопада 2009, 09:40      Ромни, Сумська область

Нещодавно в краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Аркадія Моцного "Покоління знівечених душ". Автор народився у с. Сміле, а нині мешкає на Львівщині. Це вже друга книга нашого земляка. Вона, як і перша - "Страшна правда Голодомору", присвячена темі геноциду українського народу в тридцяті роки минулого століття.

 

Твір написаний у художньо-автобіографічному жанрі. Тож під час презентації книги на малій батьківщині багато хто впізнавав у персонажах своїх близьких і знайомих. Проте є й документальні дані про кількість загиблих голодною смертю на тій чи іншій вулиці села.

 

Прообразом головного героя твору - Іванка Майбороди - став сам автор, життєвий шлях якого проліг через пекельні випробування, підготовлені комуністами та фашистами для українських селян. Голодомор. Окупація. Рабський труд в Німеччині. Після звіль­нення - радянська тюрма, де вибивали зізнання, що він американський шпигун. У нагороду за стійкість - відновлення шахт у Донбасі без права самостійного звільнення з роботи. Здобуття вищої освіти й чотири десятиліття "підземного" стажу за плечима.

 

- З фронтів Великої Вітчизняної не повернулося вісімсот смілян, а від голоду померло понад п'ять тисяч, - з сумом і болем наголосив Аркадій Петрович.

 

- Правда історії обов'язково має бути донесена до людей, - підкреслив заступник голови райдержадміністрації Микола Стрижко. - І ви почали піднімати цю тему задовго до офіційних розпоряджень та владних рішень.

 

- Поза сумнівом, усім буде цікаво й корисно прочитати книгу нашого земляка - свідка тих страшних подій, - переконаний заступник міського голови Володимир Книга.

 

Також слово мали директор державного історико-культурного заповідника "Посулля" Володимир Панченко, бібліотекар Валентина Остапенко.

Про роботу пошукової гру­пи зі збору свідчень очевидців Голодомору розповіла учениця СЗОШ № 1 Анастасія Семенчук. Прозвучала дума у виконанні коб­заря Олександра Триуса, а Дарина Демченкова прочитала вірш.

 

Автор передав примірники книги в Роменський краєзнавчий музей, міську та ра­йонну бібліотеки, СЗОШ № 1.

 

Андрій ЯКОВЛЄВ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виступ хору
Виступ хору