Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Покоління знівечених душ
Покоління знівечених душ
Вісті Роменщини
Четвер, 26 листопада 2009, 09:40      Ромни, Сумська область

Нещодавно в краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Аркадія Моцного "Покоління знівечених душ". Автор народився у с. Сміле, а нині мешкає на Львівщині. Це вже друга книга нашого земляка. Вона, як і перша - "Страшна правда Голодомору", присвячена темі геноциду українського народу в тридцяті роки минулого століття.

 

Твір написаний у художньо-автобіографічному жанрі. Тож під час презентації книги на малій батьківщині багато хто впізнавав у персонажах своїх близьких і знайомих. Проте є й документальні дані про кількість загиблих голодною смертю на тій чи іншій вулиці села.

 

Прообразом головного героя твору - Іванка Майбороди - став сам автор, життєвий шлях якого проліг через пекельні випробування, підготовлені комуністами та фашистами для українських селян. Голодомор. Окупація. Рабський труд в Німеччині. Після звіль­нення - радянська тюрма, де вибивали зізнання, що він американський шпигун. У нагороду за стійкість - відновлення шахт у Донбасі без права самостійного звільнення з роботи. Здобуття вищої освіти й чотири десятиліття "підземного" стажу за плечима.

 

- З фронтів Великої Вітчизняної не повернулося вісімсот смілян, а від голоду померло понад п'ять тисяч, - з сумом і болем наголосив Аркадій Петрович.

 

- Правда історії обов'язково має бути донесена до людей, - підкреслив заступник голови райдержадміністрації Микола Стрижко. - І ви почали піднімати цю тему задовго до офіційних розпоряджень та владних рішень.

 

- Поза сумнівом, усім буде цікаво й корисно прочитати книгу нашого земляка - свідка тих страшних подій, - переконаний заступник міського голови Володимир Книга.

 

Також слово мали директор державного історико-культурного заповідника "Посулля" Володимир Панченко, бібліотекар Валентина Остапенко.

Про роботу пошукової гру­пи зі збору свідчень очевидців Голодомору розповіла учениця СЗОШ № 1 Анастасія Семенчук. Прозвучала дума у виконанні коб­заря Олександра Триуса, а Дарина Демченкова прочитала вірш.

 

Автор передав примірники книги в Роменський краєзнавчий музей, міську та ра­йонну бібліотеки, СЗОШ № 1.

 

Андрій ЯКОВЛЄВ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Церква...
Церква...

Вхід на Ромни. інфоОголошення