Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Ромни – місто для людини?
Ромни – місто для людини?
Ромни Данкор
Понеділок, 30 березня 2009, 13:06      Ромни, Сумська область
Можливо, але не для кожної. Наприклад, якщо ви хочете скористатися послугами Інтернету, а вдома не маєте до нього доступу, вам доведеться довго вишукувати спосіб проникнення у світову павутину.  

 

Наша місцева влада декларує, що Ромни – чудове місце для розвитку бізнесу і вкладення інвестицій. Однак часто трапляється, підприємці використовують наше місто як плацдарм для клонування:  з’являються нові магазини взуття, одягу, побутової хімії, меблів, мобільних телефонів тощо, банки та аптеки вже заполонили всю центральну частину міста. А от з розвитком послуг чомусь не складається.  

 

Наприклад, ви не знайдете жодного басейну чи кінотеатру. Навіть така послуга як громадський туалет на карті нашого міста є рідкісним явищем. Складається враження, що гральні автомати та банки нам усім потрібніші, ніж щоденне харчування і заняття спортом. Не може похвалитися наше місто і великою кількістю радіостанцій. Зараз можна послухати лише одну хвилю, та й та не задовольняє смаки всіх слухачів.  

 

Про клуби, де можна скористатися послугами Інтернету. Їх на наше 45-тисячне місто "аж" два. В обох відсутні вентиляція та сучасне комп’ютерне обладнання. Переважна більшість відвідувачів – хлопці віком від 10 років. Для них це місце схоже на рай, вони взувають навушники на вуха і поринають у казковий  світ стрілялок, бродилок і стратегій. Відірвати їх від цього захоплюючого процесу фактично не реально. А от бажаючим скористатися послугами електронної пошти тут зовсім не затишно… Але альтернативи немає. 

 

На багатотисячне населення міста маємо дуже мало місць для стоянок автомобілів. В основному їх функції виконують прибудинкові території. Офісних приміщень у нас теж  обмаль. Переважно всі приватні підприємства туляться на територіях нині недіючих заводів або у напівпідвальних приміщеннях. Знову ж таки тому, що не мають альтернативи. Єдина більш менш поширена послуга – це таксі.  

 

 

Іванна Соловей  

 

По темі

 

За даними роменської статистики, у розрізі видів економічної діяльності малі підприємства міста віддають перевагу торгівельному бізнесу, яким займаються 35,2% від загальної кількості малих підприємств, та здійсненню операцій з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям 23,4% (у 2006р. - 18,0%).

 

Найбільший внесок в обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств міста та району зробила торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (відповідно 40,3% та 44,4%)

 

Ще по темі

 

Підприємствами міста за 6 місяців 2008 року надано послуг на загальну суму 16928.3 тис. грн. Порівняно з попереднім роком реалізація послуг збільшилась на 37,5%. Серед видів економічної діяльності найбільший обсяг послуг надають: по місту – підприємства пошти та зв’язку – 32,2%, по району – діяльність транспорту – 69,8% від загального обсягу (дані управління статистики).

 

Коментарі

 

Юрій Вовченко, директор приватної фірми "Тандем":

 

У Ромнах немає сенсу впроваджувати такі послуги як, наприклад, спа-салони. Річ у тому, що роменський споживач не готовий тратити багато грошей на якісні і дорогі послуги. Заклади харчування працюють на споживача, задовольняють його вимоги, саме тому у нас більше барів з дешевою випивкою, а не сімейних кафе. Всі заклади харчування пропонують широкий асортимент алкогольної продукції і набагато скромніший – їжі. До того ж, у маленькому місті люди звикли їсти вдома, а не в ресторанах. Якщо говорити про кінотеатри, то в Ромнах він не рентабельний, адже витрати на його утримання завжди будуть перевищувати рівень прибутку від показу фільмів.

 

Зоя Галунко, начальник відділу економіки:

 

Насправді, ніхто не заважає підприємцям займатися саме наданням послуг, а не торгівлею. Це їх власний вибір. І вони враховують економічну доцільність, адже перепродати певну продукцію вигідніше, ніж її виробляти. Та й організувати послуги складніше. Часто люди надають перевагу не платити гроші комусь, а зробити все самотужки. Для полегшення умов розвитку малого підприємництва у нас зараз найнижчі ставки єдиного податку, тобто місцева влада намагається іти на зустріч бізнесу. Однак треба, щоб діяв зворотній зв’язок, ініціатива виходила саме від підприємців.

 

У місті у більш менш гарному стані розвиток перукарень. А от, наприклад, з ресторанами ситуація складніша: там низький рівень обслуговування клієнтів. Та й асортимент продукції частіше зосереджений на алкоголі, а не на їжі. Хоча, безумовно, ця прерогатива задовольняє попит споживача.  
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистості
Урочистості

Вхід на Ромни. інфоОголошення