Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Пролетарі всіх країн, єднайтеся!
Пролетарі всіх країн, єднайтеся!
Ромни Данкор
Четвер, 30 квітня 2009, 09:42      Ромни, Сумська область
1 Травня — одне з найбільш неоднозначних всесвітніх свят. Як воно виникло?

 

Колись цей заклик знали всі, починаючи з колиски. Після розпаду Союзу його актуальність різко знизилася, але традиція святкувати день солідарності трудящих міцно вкоренилася на пост-радянському просторі.

 

Перший день травня святкувався в Західній Європі та на Британських островах у язичницькі часи як день початку весняної сівби. Свято починалося із заходом сонця в ніч з 30 квітня на 1 травня (Вальпургієву ніч). У міру християнизації Європи церква дедалі активніше боролася з цією язичницькою традицією, яку практично повністю було ліквідовано до кінця XVIII століття.

Наприкінці XIX століття свято несподівано відродилося в робітничому русі, з цього часу починається, так би мовити, його революційний родовід. А якщо точніше, з придушення чиказькою міською поліцією 1 травня 1886 року заворушень, що спалахнули під час демонстрації місцевих робітників, які вимагали скорочення робочого дня до 8-ми годин. Закінчилося все це трагічно - кровопролитною сутичкою із поліцією, в якій загинули шість демонстрантів і вісім поліцейських. А ще через три роки Паризький конгрес 2-го Інтернаціоналу назвав 1 травня Днем солідарності робітників всього світу й запропонував щороку відзначати його демонстрацією соціальних вимог урядам своїх країн.

 

У Російській імперії це свято вперше було відзначено в 1890 році у Варшаві, яка на той час входила до її складу, проведенням першотравневого страйку робітників. Наступного року в Петербурзі відбулася перша маївка. З 1897 року маївки почали мати політичний характер і супроводжуватись масовими демонстраціями. У 1917 році 1 Травня вперше відсвяткували публічно. В усіх містах країни мільйони робітників вийшли на вулиці з гаслами «Вся влада Радам» і «Геть міністрів-капіталістів». Володимир Ленін отримав світову популярність саме завдяки дотримання ідеалам руху проти капіталістів, яких вважали найбільшими ворогами. За тодішніми переконаннями, обов’язком пролетарів є знищення класу капіталістів, «буржуїв». На щастя, час агресивно настроєних ідеологів минув, і зараз мало хто згадує про першопричини виникнення традиції святкування 1 травня. Свято змінило своє політичне забарвлення, але щороку яскраво виділяється червоним кольором у календарі.

До 1997 року 1 травня відзначалось як День міжнародної солідарності трудящих всіх країн, а десять років тому його перейменували на Свято весни і праці. Нині особливих традицій святкування немає. Переважно це стає приємним приводом зустрітися з друзями чи родичами. І тоді справжнє свято починається у виробників алкоголю, бо саме на їх продукцію значно зростає попит у святкові дні. Або як варіант на час кризи, все більше людей це свято зустрічають з лопатами в руках, засаджуючи городи.

 

Іванна Соловей

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

31
31

Вхід на Ромни. інфоОголошення