Ромны. Romny. Ромни. інфо Новости Справка Объявления - Одна мама для шістьох донечок

Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Одна мама для шістьох донечок
Одна мама для шістьох донечок
Ромни Данкор
Четвер, 07 травня 2009, 12:05      Ромни, Сумська область

Багатодітна сім'я10 травня – день матері. І скільки б публікацій з цієї теми не було, все одно їх буде замало, аби висловити всю вдячність тим, хто дає життя.

 

Батьки часто скаржаться, що діти - це велика відповідальність, вони забирають безліч сил та енергії. В основному мають на увазі проблеми, які виникають з вихованням однієї-двох дітей. А як почувається мама шести дітей? Та ще й шести дочок?

 

 

Оксана Курочкіна родом з підмосковного міста Електросталь. Вона виховувалась не у багатодітній сімї. А от переїхавши у Ромни після одруження з Олександром, народила шістьох чудових донечок. Всі дівчатка окрім великої кількості сестричок мають незвичні імена. На запитання, чи хотіла пані Оксана багато дітей спочатку, сказала: «Ми не планували, що матимемо стільки дочок, просто чоловікові хотілося сина…»

 

 

- Оксано Сергіївно, розкажіть про своїх дівчат, який вік, чим захоплюються.

 

 

Марія – найстарша, їй 16 років, далі – 14-річна Вероніка, Ангеліні – 12, Маріанні – 9, Євангеліні – 5, найменшій Кароліні 3 рочки. Я не віддавала дівчат у дитсадок, готувала їх до школи самостійно – вчила читати, писати, рахувати. Зараз мені легше, бо з молодшими допомагають старші – одягнуть, підуть на вулицю прогулятися, пограються, уроки разом повчать.

 

 

Школярки окрім загальноосвітньої школи відвідують ще й музичну, опановують піаніно. Я вважаю, так у них виховається естетичний смак, вони цінуватимуть прекрасне. Старша дівчинка після школи збирається вступати у музичне училище. Вчителі музичної школи найбільше хвалять Ангеліну, вона по-справжньому обдарована, хоча спочатку не хотіла йти до музичної школи, боялася, що не встигатиме з уроками. А зараз уже звикла.

 

 

Дівчата хоч і мають різний вік, ми їх віддавали до школи так, щоб у класі вчилося одразу дві. Так і їм легше, і нам спокійніше, вони не ходять по одній. Так співпало, що усіх дітей у молодших класах вчить одна вчителька – Надія Павлівна Лісіченко, коли старші Маша і Вероніка перейшли до 5 класу, Ангеліна і Маріанна якраз пішли до першого. Маріанна пішла у школу у віці 5 років, ми з татом переживали спочатку, що позбавляємо її дитинства, віддаючи до школи так рано. А тепер бачимо, що вона справляється з навантаженням і не відстає від доросліших однокласників.

 

 

- Олександре Яковичу, а як Вам живеться у суто жіночому оточенні?

 

 

Я мріяв про сина-футболіста, але зовсім не шкодую про таку кількість дочок. Я не вважаю себе суворим татом, хоча іноді можу і накричати на дітей. Але я і пожалію потім. Мені подобається їздити з дітьми на відпочинок. Не скажу, що ми балуємо наших дівчат, але намагаємося забезпечувати їх всім необхідним.

 

 

- Ви живете у трьохкімнатній квартирі. Чи вистачає такої площі для 8 людей? Невже вам не належить покращення житлових умов?

 

 

Безумовно, квартира мала, але ми навіть не черзі не стоїмо. Справа в тому, що чоловік володіє половиною дому на Засуллі, і хоч там немає зручностей, його визнали достатньою умовою, аби відмовити нам у розширенні площі. Ми і на субсидію не маємо права. Мій чоловік Олександр працює у депо, і зарплата, яку йому нараховують, є більшою за мінімальну. Але якщо вирахувати всі податки і плату за комунальні послуги, то для 8 чоловік залишається просто мізерна сума. На жаль, це нікого окрім нас не хвилює. Я знаю, що коли родина бере дітей на всиновлення, держава виплачує допомогу на кожну таку дитину, а якщо сімя має багато рідних дітей, жодної підтримки не передбачено.

 

 

Зараз ми не платимо за музичну школу, тому нам трохи легше. І у школі ми оплачуємо половину щомісячної плати за кожну дівчину. А на ремонт класів віддаємо як і решта батьків, за усіх дочок.

 

 

Майже всі гроші ідуть на їжу. Щодня нам треба дві буханки хліба і один батон. Так само щодня варю суп чи борщ. Виходить, півдня проводжу біля плити. Вранці треба нагодувати всю родину, зібрати у школу. Старші дівчата навчаються на першій зміні, молодші – на другій. Холодна вода у нас у будинку з’явилася лише минулого року, ми своїми силами провели водопровід і каналізацію. Так що тепер трохи легше з водою. У нас немає пральної машинки, перу руками і вночі. Вдень нормально попрати не можу, бо у нас кухня і ванна суміщені, місця не вистачає. І газову плиту треба використовувати або для приготування їжі, або для нагріву води. Хотілося б купити пральну машинку, але поки що не вдається. Я вже звикла до нічного прання. Тим більше, що тоді можу присвятити трохи часу собі, зібратися з думками, спланувати завтрашній день, відпочити чи почитати.

 

 

Найбільша наша проблема – взуття. Його часто не вистачає, а нове коштує дорого. Я намагаюся одягати їх так, щоб не виглядали гірше за решту однокласників. Я розумію, що їм як дівчаткам хочеться одягатися гарно.

 

 

- Як дівчатка Вам допомагають з хатніми обов’язками?    

 

 

Я впевнена, у багатодітній родині не можна бути ледачим. Я не змушую їх щось робити, вони самі пропонують то в магазин сходити, то посуд помити. Приготування їжі я їм не пропоную, бо газова плита – стара і може бути небезпечною для дітей. Хоча у них не багато вільного часу, тому в основному все господарство на мені.

 

 

Люди часто дивуються, як можна справлятися з 6 дітьми. Хоча ми з чоловіком вже звикли, і не шкодуємо, що у нас така велика родина. Тепер все моє життя – у дітях, немає часу ходити по інстанціях добиватися покращення умов життя. Та і характер мій не такий, аби когось про щось просити.

 

 

- Оксано Сергіївно, як ваші дівчата відпочивають влітку?

 

 

Мені спокійніше, коли всі діти біля мене, тоді я за них не переживаю. Зараз такий дивний час, що надовго відпускати дитину ризиковано. Так що в основному ми всі залишаємося вдома. Іноді чоловік їздить з дівчатками на відпочинок, а я – з рештою дівчат вдома. За дітьми треба постійний контроль, бо інакше їх виховуватиме вулиця. Поки вони навчаються у початковій школі, обов’язково допомагаю з навчанням, а далі вони вже самі. Зі старшими дівчатами я більше сиділа над уроками, а тепер легше, бо вони підросли і самі можуть підказати молодшим. Діти навчаються у російських класах, до заміжжя я трохи викладала російську мову, тому мені не складно готувати їх до школи.

 

 

- Які традиції є у вашій родині. Чи спілкуєтеся з іншими багатодітними сім’ями?

 

 

Всі дні народження відмічаємо разом. А у звичайні дні рідко вдається зібратися всім. Буває, їздимо на природу чи зустрічаємося зі знайомими. Щодо інших сімей з багатьма дітьми, то у нас є лише одні гарні знайомі, де росте троє дітей. Знову ж таки через постійну зайнятість дітьми на спілкування не вистачає часу.

 

 

- Пані Оксано, як мамі 6 дітей, вам вдається знайти трохи часу для себе? Як ви відпочиваєте?

 

 

Взагалі, зараз я себе уже не помічаю, моє життя повністю злите з життям донечок. Відпочити можу тільки тоді, коли всі лягли спати. Я б із задоволенням поїхала кудись відпочити хоча б тому, що там не треба щодня готувати. Я в жодному разі не жалкую, що у нас стільки дітей. Відчуття, коли ти мама трьох і шести дітей - абсолютно різні. Старші дівчата бачать, яка це складна робота, постійне напруження і вони не хочуть мати багато власних дітей. Та і я виросла у звичайній родині. Складність в тому, що жіночий труд не помічають і не оплачують. Я говорю не лише про себе, а про всіх мам. Їх щоденна робота для багатьох залишається дрібницею, хоча сил забирає більше, ніж та, за яку отримують платню. Якби я знайшла собі роботу, я з задоволенням пішла би працювати.

 

 

- Дивлячись на вас, важко повірити, що ви народили шістьох дітей. Як вам вдається залишатися стрункою і молодою?

 

 

Виявилося, що моя мама колись сказала пророчі слова. До заміжжя я була повнішою, і мама запевнила мене, що після народження дитини я схудну. От саме так і сталося. Народивши Машу, я дійсно схудла, і вже не набирала зайву вагу.

 

 

Іванна Соловей

 

 

 
багатодітна сім'я
Сім'я Курочкіних
Курочкіна Оксана Сергіївна
Куочкіна Оксана Сергіївна

Малі діти – малий клопіт, великі діти – великий клопіт». Оксана Курочкіна, мама 6 дівчат.

 

 

По темі

 

 

За даними відділу у справах сімї та молоді, у Ромнах проживає 96 багатодітних сімей. Це ті родини, діти яких відвідують школи або дитсадки, тільки тоді їх можна поставити на облік. Загальна кількість дітей у цих сімях – понад 300.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

26
26

Вхід на Ромни. інфо