Ромны. Romny. Ромни. інфо

Свято Калниша
Ромни Данкор
П'ятниця, 12 червня 2009, 13:16      Ромни, Сумська область
Ромни. Калнишева радаЩороку в день святої Трійці проходить вшанування пам’яті останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.

 

Книга і фільм про Калнишевського

 

В рамках святкувань поклали квіти до пам’ятника Калнишу в Ромнах. Цього року світ побачила книга «Петро Калнишевський: постать і епоха» із серії «Наші славні земляки». Її презентація проливає світло на деякі маловідомі факти з його життя. І знову у виданні розповіли про його заслуги як благодійника, видатного політичного та державного діяча свого часу. На неї із районного бюджету виділили 3 тис. грн., наклад видання – 300 примірників. На честь видатного козака бард з оксамитовим голосом Олександр Триус виконав твір на бандурі.

 

Говорили про Калнишевського представники Роменського козацтва Георгій Завгородній і Олександр Іващенко. Зокрема Олександр Іващенко зазначив: «Петро Калнишевський був людиною із сильним духом, всім своїм життям та боротьбою проти цариці він доводив, що можна уярмити тіло, але не можна уярмити душу». Генерал-осаул козацтва Георгій Завгородній дав відповідь на питання: «Чому Катерина боялася Січі та козаків?» «Вона ще під час першої зустрічі з Калнишевським побачила в його очах велич цієї особистості. Цариця 13 років обдумувала, як знищити Січ, і врешті вирішила відіслати Калниша на Соловки, у монастир». У кінці презентації всі присутні переглянули фільм «Повернення Калнишевського».

 

5 нових козаків

 

Наступного дня у селі Пустовійтівка не було де яблуку впасти. У рідне село Калнишевського з’їхалося безліч бажаючих подивитися  Калнишеву раду. Треба відмітити, що розмах гулянь з кожним роком стає все скромнішим. Раніше президент приїздив у гості доволі часто, а зараз, перед виборами у нього є важливіші справи, йому не до народу з його гуляннями.

 

Спочатку, як це було заведено у козаків, пройшов молебень у Троїцькому храмі. Духовенство, козаки, очільники міста, району та заступники губернатора помолилися за Калниша. Далі урочиста колона рушила до пам’ятника Петру Калнишевському. Тут виступив голова районної ради Олексій Біловол: «Калниш стоїть у зажурі, як і при житті, коли колишні союзники оточили Січ. Ми гордий народ, ми все перенесемо і станемо тими людьми, про яких мріяв Петро Калнишевський». Начальник прикордонної застави у Шалигіно Глухівського району Сергій Соколовський розповів, що тепер їх пункт носить ім’я нашого відомого земляка. Учні школи отримали посвяту в козаки. Цього літа 5 хлопців поцілували прапор, шаблю і отримали освячення від священика. Та ще й удари нагайкою на додачу.

 

Гуляй, душа!

 

А далі почалися традиційні народні гуляння. Обласний фестиваль «Дивограй» зібрав творчі колективи з Сумської, Харківської, Чернігівської та Полтавської областей. У музеї проходила виставка робіт талановитих земляків Калнишевського, продавалися сувеніри з українською символікою, у куренях всі могли скуштувати шашлики та горілку. Радує, що не злякалися наші люди такого лютого слова «криза», залишили свої клопоти з городами та дачами і нагородили себе справжнім козацьким гулянням.

 

Іванна Соловей

 

 

Ромни. Калнишева рада

 

 

 «Тепер і ми козаки». Хлопці стали козаками

 

 

Ромни. Калнишева рада

 

 

 Екскурс в минуле. У селі таких козаків можна було зустріти на кожному кроці

 

Врізка-зірочка

 

Петро Калнишевський за наказом Катерини ІІ протягом 25 років знаходився у камері розміром 1 на 2 метри. Денне світло він бачив лише тричі на рік: на Різдво, Пасху і Трійцю

 

Врізка-цифра

 

113 років прожив останній кошовий отаман Запорізької Січі

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop3
konotop3

Вхід на Ромни. інфоОголошення