Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Мер їздив до президента
Мер їздив до президента
Ромни Данкор
Четвер, 09 липня 2009, 07:29      Ромни, Сумська область

Міський голова Павло  Помаран минулого вівторка зустрічався з президентом України у Вінниці. Там Віктор Ющенко зібрав голів обласних та районних центрів.

 

Метою зустрічі було зробити владу більш наближеною до людей, публічні послуги повинні бути прозорішими та бути більш якісними. У Вінницькій міській раді створили інформаційний центр «Прозорий офіс». Він має європейський рівень стандартів, там є 30 робочих місць з числа представників служб МВС, МНС, СЕС, податкової та соціальних служб. Обов’язковою умовою роботи офісу є вирішення всіх питань за один день. Проблему довгих черг вирішили у європейський спосіб – ввели талончики, де зазначений час та кабінет прийому. Відвідувачеві треба лише прийти у призначений час.

 

 

«У нас теж скоро почне працювати подібний центр, - каже Павло Помаран. І навіть швидше ніж в обласному центрі. Працюватиме він за принципом – не люди для влади, а влада для людей. Президент переймається проблемами малих міст та його мешканців». За переконанням президента органи місцевого самоврядування потребують ширших повноважень і меншого втручання з центру. Зайшла мова і про необхідність змін до конституції.

 

Журналісти після короткого виступу мера мали змогу задати питання.

 

- Зараз всі прибутки окремого регіону спочатку направляються у Київ, а потім їх розподіляють між усіма областями. Такий принцип відносин з центральною владою вже застарів і він себе не виправдовує. Адже виходить, що ми отримуємо менші прибутки ніж реально заробляємо. Чи не пора змінювати цей підхід?

 

До питання розподілення коштів треба підходити системно і збалансовано. Регіони мають різну зорієнтованість, треба щоб усі мали достатнє фінансування і не обов’язково їх розподіляти у Києві. Також транспортний податок не повинен направлятися у центр. Складається ситуація, що машини використовують наші дороги, а плата за це іде у Київ. А на місцях їх би використовували за призначенням. Той же стан справ з розташуваннями підприємств. Територіально воно знаходиться у нас, а податки сплачує за юридичною адресою. На жаль, у таких випадках часто діє не здоровий глузд, а політичні та корпоративні інтереси.

 

Вчорашня сесія теж показала, що наші обранці лобіюють лише свої власні інтереси. Є можливість знизити тарифи, але замість цього депутати ставлять нереальні умови, через які неможливо прийняти рішення про зниження тарифу. Тобто особисті амбіції завадили вирішенню питання. Мовляв, ми за зниження тарифів, але з такими умовами, які виконати неможливо. Та й на сесію ходять лише тоді, коли там іде мова про ті проблеми, у яких є їх власна зацікавленість. Як не крути, а вирішення особистих і політичних інтересів не може співпадати з інтересами громади.

 

- У якому настрої був президент. Він був засмучений ситуацією в країні чи з позитивним настроєм?

 

Я сидів далеко від нього і не можу  сказати напевно у якому він настрої. Мені здалося, що він впевнений, він знає, навіщо впроваджувати ці центри по обласним містам. Він показує як це треба робити і що саме потрібно. Ющенко стоїть на засадах європейської інтеграції України. І я з ним стосовно цього згоден.

 

Іванна Соловей

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм

Вхід на Ромни. інфоОголошення