Ромны. Romny. Ромни. інфо

Поїздка до Вінниці
Новини міста
Понеділок, 15 лютого 2010, 14:53      Ромни, Сумська область

Нещодавно спеціаліст відділу у справах сімї та молоді Тетяна Бурмака здійснила навчальну поїздку до Вінниці, де мала змогу побачити, на якому рівні організована робота її колег. Тетяна Іванівна розповіла: «В першу чергу вразило те, що на молодіжні заходи не витрачаються кошти місцевого бюджету, але це не заважає проводити їх регулярно та яскраво. Всі витрати допомагають збирати самі підлітки: ходять по організаціям, залучають спонсорів, проводять аукціони. Словом, самотужки збирають необхідну суму. А міська влада допомагає їм в організації. Завдяки налагодженій співпраці і молодь змістовно проводить дозвілля, і чиновники без зайвих зусиль мають повагу підростаючого покоління».

 

Серед найдієвіших та найменш затратних заходів у Вінниці – очистка міста. І підлітки, і представники місцевої влади виходять на «полювання» за сміттям дружніми рядами.

 

На високому рівні організована робота громадських організацій, які, на відміну від роменських, беруть активну участь у житті міста та намагаються вирішувати нагальні проблеми. На жаль, у нас вони переважно існують на папері, а дієвість проявляє лише незначна кількість. Наприклад, у каталозі «Ромни – місто для людини», зареєстровано 62 громадські та благодійні організації. Але під час проведення загальноміських заходів левову частку роботи виконують наші школярі. Та й за напрямками своєї діяльності громадські організації проявляють малу активність. У Вінниці ж відбою немає від аматорів, які хотіли б показати свої вміння і таланти. Невже у Ромнах мало обдарованих людей? Невже молодь вміє тільки пити пиво та курити? Оце вже не вірю! Є в нас підлітки, яким є чим здивувати. Але їм треба допомогти, і не стільки фінансово, скільки ідейно та організаційно.

У Вінниці громадяни не забажали розділяти людей на інвалідів та здорових. Тому спільними зусиллями кількох громадських організацій провели акцію по збору коштів. Наприклад, у кількох магазинах поставили скриньку, до якої покупці могли кинути певну суму, чи заходили до офісів і теж просили посприяти, аби люди з обмеженими фізичними можливостями не почувалися осторонь міського життя. Завдяки цьому біля багатьох будівель з’явилися пандуси, якими дійсно можна скористатися. Ромни – навпаки – дивують пандусами, які встановлені тільки для галочки. Прикладів – безліч.

 

Словом, налагоджена і взаємовигідна співпраця влади та громадських організацій у Вінниці набирає обертів. Чому б не перейняти корисний для нашого міста та його мешканців досвід?

 

Ольга Калиновська

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова площа
Святкова площа

Вхід на Ромни. інфоОголошення