Ромны. Romny. Ромни. інфо

Прожити 100 років
Новини міста
П'ятниця, 26 лютого 2010, 09:00      Ромни, Сумська область

Марфа Григорівна Шепель – одна з небагатьох роменчанок, котра відзначила в цьому році своє сторіччя. За довге життя всього побачила і пережила: голод, війну, смерть чоловіка та двох дітей. Зараз із рідних залишився лише один син, котрий  мешкає в Білорусії, шестеро онуків і 12 правнуків.

 

Сьогодні бабуся вже майже осліпла, погано чує та практично не встає з ліжка. А ще 5 років тому разом з онуками копала огород та обробляла його. 3 роки тому зважилася на операцію для покращення зору. Її онучки відмічають, що Марфа Григорівна ніколи не сиділа без роботи, і дітей своїх цьому вчила. Певно, саме постійна фізична праця й давала бабусі сил, аби зустріти своє сторіччя.

 

Родом Марфа Шепель із сім’ї хліборобів, однак радянська влада забрала у них і землю,  і худобу. Вона мала 8 братів та сестер, у дитинстві втратила сестру-близнючку. Як це часто буває у сільській родині, провчилася лише один рік, хоча пам'ять на числа мала відмінну, рахувала дуже швидко, серед знайомих вважалася грамотною жінкою.

 

Секретом її довголіття є дотримання посту та відвідування церкви. Навіть за радянської влади, яка зневажала релігію, щонеділі ішла на службу. Коли хтось із онуків цікавився, навіщо баба Марфа так часто туди ходить, відказувала: «Ви ж ходите у клуб на танці. І я хочу кудись ходити».

 

Тетяна Івасин

 

Марфа Григорівна Шепель

 

Фото

Бабуся Марфа разом з онукою

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

"Наші"

Вхід на Ромни. інфоОголошення