Ромны. Romny. Ромни. інфо

про місцевий бюджет
Новини міста
Вівторок, 01 червня 2010, 15:02      Ромни, Сумська область

Міський голова Павло Помаран спілкувався із журналістами про місцевий бюджет, заробітні плати, громадський транспорт та зміни у порядку проходження ЗНО.

 

«У цьогорічному бюджеті маємо цілком помітні позитиви: на дитяче харчування збільшено фінансування на 50%, - оптимістично почав мер. Для дітей у дитсадках тепер буде витрачатися 5 грн. замість 3 за день, а для учнів шкіл – 4 грн. замість 2 у минулому році. Це найзначніше досягнення бюджету. Ми маємо найбільший рівень забезпечення харчуванням за бюджетні кошти в області.

У медичній галузі збільшено на 650 тис. грн. суми на харчування та медикаменти. Значно підвищилося фінансування пільгового зубопротезування. Порівняно з попереднім роком підвищили зарплату всім бюджетникам, на 50% збільшилась заробітна плата бібліотекарів. Ми сподіваємось виконати всі взяті на себе зобов’язання. Однак є проблема – своєчасна акумуляція коштів на виплату заробітних плат, адже вона буде зростати. Ми робимо запозичення у казначействі, але там є обмеження. Тому може бути, що виплата зарплат затримається на день-два.

Щодо бюджету розвитку, його обсяг становить 1 млн. 200 тис. грн. Ми будемо брати участь у державній програмі по ремонту ліфтів у будинках. Приємна новина – добудова школи №1 у цьому році. Її було включено до державного переліку об’єктів, які завершать у 2010 році.

Запланували ми і капітальний ремонт колектору. Він перебуває в аварійному стані, йому вже більше 40 років.

Був проведений тендер, визначена організація-переможець, котра буде займатися ямковим ремонтом доріг міста. На це підуть кошти обласного бюджету. Не хотілося б, щоб в Ромнах було так: є напрямок, але немає дороги», - дещо сумно підсумував Павло Іванович.

- Містом пішли чутки, що бюджетникам будуть виплачувати лише 60% зарплати. Чи є підстави вірити цьому?

У державному бюджеті достатньо коштів на виплату зарплати всім бюджетникам. Затримки можливі лише через причину, про яку я вже говорив – недостатню кількість грошей на рахунках. Але це буде тимчасова затримка. І чому називають цифру саме 60%?

 

- Нещодавно в автобусі стався конфлікт між пасажиркою та кондуктором з приводу вартості проїзду. Пенсіонерка запевняла, що відтепер всі пільговики їздитимуть за 75 коп. незалежно від часу. А кондуктор переконувала, що вартість проїзду була зменшена тільки на час травневих свят. Поясніть ситуацію, будь ласка.

У 2008 році наші перевізники запропонували,  щоб врегулювати пасажиропотік, з 7 до 9 години ранку відмінити пільгову вартість проїзду, щоби всі платили 1,50 грн. І ввечері – із 17 до 19 години (Цікаво, чому наші перевізники для врегулювання пасажиропотоку запропонували захід, який суперечить закону? – авт.). Депутат Андрій Жарий подав протест у прокуратуру, яка задовольнила цей позов. Міська рада підтримала це рішення з другої спроби голосування, тож тепер пенсіонери постійно будуть їздити за 75 коп., без жодних обмежень у часі. Треба в автобусах помістити відповідні листівки, щоб всі пасажири та кондуктори отримали відповідну інформацію.

 

- На останній сесії міської ради від депутатської групи «Солідарність» поступила пропозиція про збільшення видаткової частини на 5%. Чи проводилися розрахунки щодо можливості такого збільшення?

Бюджет ретельно прораховується відповідними спеціалістами на всіх рівнях. Якщо є перевиконання, то після 6 місяців він переглянеться, відкоригується і надлишок буде направлений на відповідні статті. Так чинити зобов’язує закон. Тому пропозиція депутатської групи є просто піаром.

 

-         Яких змін зазнає порядок проходження незалежного оцінювання у цьому році?

Зміни в першу чергу зробили для зручності випускників попередніх років. Вони абсолютно не ознайомлені із процедурою ЗНО, не проходили пробне тестування, їм важко до нього звикнути. Саме тому у Міністерстві освіти запропонували залишити для таких абітурієнтів екзамени. Хоча при бажанні самого вступника він все одно може пройти ЗНО.

Ще одним приємним моментом буде те, що окремі предмети будуть здавати у нашому місті, тож нашим дітям не щоразу доведеться їхати до інших населених пунктів області.

Змінені і строки закінчення навчального процесу. У 2010 році останні дзвоник пройде 27 травня, а випускний – 28.

Тетяна Івасин

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння

Вхід на Ромни. інфоОголошення