Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Новини міста день державного службовця
день державного службовця
Новини міста
Понеділок, 28 червня 2010, 21:23      Ромни, Сумська область

23 червня відзначається день державного службовця. Ця дата стала приводом для спілкування з очільником районної ради Олексієм Біловолом. Він вже тривалий час є держслужбовця, застав різні часи і вже може робити певні висновки про зміни у статусі і ставленні до чиновника.

 

- Олексію Володимировичу, яка головна спокуса є перед державним службовцем?

Все залежить від посади та можливостей, якими володіє посадовець. Чим вище по рангу в регіоні, тим більше можливостей використовувати їх. Найчастіше спокуса стосується земельних питань. Для чиновника високого районного рівня головне – все контролювати, зокрема надання дозволів на оренду ставка чи земельної ділянки. Однак ці дозволи треба видавати у відповідних структурах, а не в окремих кабінетах. Щодо влади, тут діє ефект команди. Команда ж може працювати по-різному: або як люди зі спільною метою, або як зграя. Найстрашніше, до чого це може призвести – відчуття кругової поруки.

 

- Які Ваші перші враження щодо можливостей співпраці із новим складом районної виконавчої влади?

Загальний підхід, що продиктований реальною необхідністю, знаходиться в площині порозуміння між керівниками РДА і районної ради, але не ціною здачі позиції, світоглядних цінностей.  Розуміючи, що фундаментальною основою влади є єдність, щиро розраховую на усвідомлене ставлення до певних особливостей, пов’язаних із рівнем довіри, сформованим на території за результатом виборчої кампанії, а також застосуванням сили як показника владарювання. Це не застереження, а нагадування з метою дотримання рівноваги і стабільності в регіоні.

 

- На Вашу думку, протистояння між районної держадміністрацією та районною радою – особистісне чи політичне?

Зараз відсутній всякий конфлікт. Природа конфлікту присутня, вона криється в ідеологічних постулатах. Демократія – це в першу чергу можливість кожного використовувати своє право і можливості для розвитку суспільства. Це базується на політичній конкуренції. Стосовно конфлікту – його хочуть вигадати, намагаючись пограти м’язами, використовуючи своє владне положення. Я цього не схвалюю  і буду робити все, аби уникнути протистояння. Цей конфлікт у когось забере авторитет, а комусь додасть його.

 

- Свобода як найвища людська цінність, чи піддається, на ваш погляд, випробовуванням?

Свобода, в першу чергу, це можливість виявлення суб’єктом своєї волі в умовах усвідомлення законів розвитку природи і суспільства. Оцінюючи суть проблеми свободи, відзначимо, що конфлікт особистості і притаманний їй дух свободи входить у протиріччя з олігархічним пануванням всередині влади. Не випадково екрани телевізорів і більшість ЗМІ закликають владу до діалогу з метою знайти вихід. Таким чином, четверта гілка влади унеможливлює демонтаж тих надбань, які вже є.

 

- Продовжуючи тему свободи, не можемо не торкнутись теми злободенної свободи окремо взятої людини – справи Сергія Верхогляда.

Свобода – це також перебування неувязненим і не в неволі. Ця справа як лакмусовий папірець засвідчує і декларує існуючу в нас систему кругової поруки, особливо в структурах правоохоронних. Своє завдання бачу  в недопущенні будь-якого злиття влади та правоохоронних органів, в тому числі і під благими намірами – це прямий шлях до тоталітаризму. Тим більше, це приведе до появи безконтрольної касти людей.

Переконаний, що скоро Сергій буде на свободі і Конотопський суд винесе виправдальний вирок. Але вже сьогодні скажу, що він – гідна людина і демонструє це  на відміну від тих, хто його посадив на довгі 6 років. Висновки щодо них зробить час.

 

- Червневі дні ознаменувались проведенням у районі свята, що носить статус всеукраїнського - Калнишева рада. Чи відзначите цьогорічні особливості?

Життєствердне, пафосне, з елементами суспільно-політичного, культурно-мистецького значення, проведене в особливі дні Святої Трійці, це свято знаменне для нас, як і постать Калниша. Дещо вразила і розчарувала недооцінка деякими учасниками офіційної частини всієї історичної величі моменту і переоцінка, в свою чергу, особистої звитяги  з елементами нагородження себе – коханих, за невідомо які заслуги. Абсолютно негативно оцінюю сплески неадекватної радикалізації зі сторони однієї з політичних сил. Свято вдалося. Воно має свою добру історію і гарну перспективу.

 

-         Нарешті з’явилась конкретика щодо найімовірнішої дати проведення місцевих виборів – 31 жовтня 2010 року. Яке ваше ставлення?

Це черговий тактичний бій за Україну, і все готується по-серйозному у поки що владних штабах. Опозиція, певною мірою, деморалізована програшем на президентських виборах, відступає. Сьогодні моделюються різні виборчі системи від пропорційної  і мажоритарної чистої до змішаної з однією метою – закріпити  перемогу одних і отримати плацдарм для дій інших. Скажу так, якщо був би навіть прихильником влади, голосував би проти, тому що вважаю концентрацію владних можливостей в одних руках загрозою.

 

- Питання соціально-економічного розвитку регіону. Які зараз особливості?

На цьому рівні ми будемо намагатися досягнути найбільшого ефекту, працюючи з обмеженим ресурсом, яким є бюджет. Маю на увазі продовження реформування освітньої галузі, в першу чергу через оптимізацію мережі, що дозволить заощаджувати кошти і цільове їх  використання задля підвищення якості освіти. Інший напрямок – це удосконалення мережі і функціонування закладів первинної медико-санітарної допомоги. Щодо соціального розвитку населених пунктів, то повинні залишитися пріоритетами питання газифікації і водопостачання. При цьому нам необхідно врахувати особливості демографічної ситуації регіону і  високу вірогідність адміністративної реформи, яка дійсно на часі. Але це вже наслідок тих жахливих процесів, що пережила Україна  і які не повинні повторитись.

 

-         Олексію Володимировичу, скільки часу Ви працюєте державним службовцем?

В органах місцевого самоврядування я вже 12 років. Цього терміну достатньо, щоб знайти шляхи реалізації задуманих починань. Я маю достатню підтримку колег, друзів та громади, аби відчувати весь рівень відповідальності, який покладено на нас. Більше того, при цьому щиро процитую біблейську істину: «Нині наш надлишок на доповнення їхньої нестачі, а потім їх надлишок на доповнення нашої нестачі, щоб була рівність. Як і написано: хто забрав багато, не мав зайвого, а хто мало – не мав нестачі».

 

Тетяна Івасин

 

Фото

Олексій Біловол у своєму кабінеті

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

075
075

Вхід на Ромни. інфоОголошення