Ромны. Romny. Ромни. інфо

Рибний день
Новини міста
П'ятниця, 09 липня 2010, 08:04      Ромни, Сумська область

Одним із затятих роменських рибалок є Віталій МартиненкоДруга неділя липня (11 липня)  – справжнє свято для всіх, хто полюбляє взяти вудочку і присвятити час спілкуванню з природою. Рибалки – особлива категорія людей, адже далеко не у всіх вистачить терпіння непорушно сидіти на одному місці та спостерігати за поплавком у надії, що все ж таки хтось на нього клюне.

Одним із затятих роменських рибалок є Віталій Мартиненко. Він поєднує своє спокійне хобі із роботою старшого слідчого Роменської прокуратури. Напередодні свята він поділився тим, чим насамперед для нього є риболовля.

 

-         Віталію Івановичу, коли почалося Ваше захоплення риболовлею?

Я ще з дитинства любитель рибалки: спочатку ходив з батьком, а потім вже остаточно затягнуло. Ловлю рибу тільки вудочкою, не визнаю ні снастей, ні сіток. Багато тих, хто прагне піймати велику кількість риби, користується електровудкою. А вона дуже небезпечна для жителів водойм. Якщо і не вбиває рибу, то паралізує, вона вже не буде нереститись. Та й малькам електровудка шкодить.

 

- Де Ви рибалите?

Кожні вихідні їду на ставок у Роменському районі або Недригайлівському. Благо, в нас їх вдосталь – понад 100. Мені подобається зібратися з друзями, зварити ухи, поспілкуватися, пожарити щойно впійману рибку. Незалежно від кількості улову, я все одно отримую задоволення.

 

-         Пригадайте Ваш найбільший улов.

Найбільша піймана мною риба – короп, вагою 4,800 кг. Це було у вересні 2007 року. Якщо попадається риба, легша за 500 г, я її відпускаю: шкода забирати таку дрібноту. І ще я не ловлю рибу під час нересту. Не бувало ще такого, щоб я повернувся додому без улову. Наприклад, минулої суботи піймав трьох коропів.

 

-         Як до Вашого захоплення ставиться дружина?

Вона знає, що рибалка для мене – справжній відпочинок. Це можна порівняти із капітальним ремонтом двигуна у машині. Чимось схожим є для мене риболовля. Весь улов я чищу та мию сам, а дружина – смажить чи варить уху. На мою думку, це не жіноча робота – чистити рибу. Мої обидві дочки теж проявляють інтерес до риболовлі, раніше я їх часто брав із собою. Заради рибалки доводиться прокидатися о 3 годині, тому сном жертвую. Але щоразу від самого процесу ловлі отримую набагато більше позитивного заряду, ніж від сну.

 

-         Чи дошкуляють нашій рибі браконьєри?

На жаль, є багато браконьєрів, для яких немає жодних моральних принципів. Щоправда, завдяки Вадиму Стеценку, державному інспектору Сумидержрибоохорони, нечесним рибалкам доводиться несолодко. Він вже давно зарекомендував себе принциповим спеціалістом. Доводить цей факт і те, що він має найкращі показники роботи по Сумській області. Він не дає спокою жодному браконьєру.

 

-         Якою наживкою Ви користуєтеся?

Наживка залежить від сезону риболовлі. Наприклад, навесні краще іде риба на опаришів, влітку – на перловку та черв’яків. Восени ж найкращий лов на кукурудзу. Крім пори року, ще й від ставка багато що залежить.

Коли приїжджаю на ставок, не сиджу на одному місці з вудочкою, а шукаю найкраще місце. Це схоже на поводження із жінкою – щоб вона почала симпатизувати, треба до неї знайти правильний підхід. Так і з рибою.

 

-         Розкажіть, яка риба водиться у Роменських ставках?

Треба зазначити, що на ставках можна рибалити тільки з дозволу орендаря. А риба є різна: лин, короп, карась, щука. В одному ставку я точно знаю, що є судак, але не доводилося його піймати поки що.

 

-         Які стосунки в основному складаються між рибалками на ставку?

Справжні рибалки, навіть якщо не знайомі між собою, є дружніми, не заздрять успіху іншого. Адже риби у ставку вистачить на всіх. Можна просто сидіти поруч і наловити її вдосталь.

 

Іванна Соловей

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел

Вхід на Ромни. інфоОголошення