Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Дружба Пітсбурга та Ромен
Дружба Пітсбурга та Ромен
Новини міста
Неділя, 14 листопада 2010, 22:26      Ромни, Сумська область

волонтер від Корпусу Миру Джон ВанГавріУ Ромнах вже тривалий час працює волонтер від Корпусу Миру Джон ВанГаврі. Він розповів нам про себе та свою діяльність.

- Джоне, розкажи більш детально, для чого ти приїхав у Ромни?

Я приїхав як волонтер  Корпус Миру, аби працювати з місцевими організаціями, допомагати їм розвивати їх проекти та знаходити фонди, котрі зможуть фінансувати їх ідеї. І всі ці проекти сприятимуть розвитку громади.

- А яким напрямком повинні займатися ті організації, з якими ти співпрацюєш?

Я допомагаю розвивати громадські структури, котрі залучають молодь, наприклад. Зараз є три проекти, над якими я вже працюю. Перший – це допомога у створенні кризового центру для жінок, які потерпають від домашнього насилля. Я їм допомагаю знайти кошти для створення подібного центру, відшукати приміщення та обладнання, яке їм знадобиться. Інший проект пов’язаний з плануванням семінарів щодо пропаганди здорового способу життя та попередження СНІДу. А також працюю зі спортивним клубом з метою залучення коштів на обладнання для них відповідного  приміщення.

- Що тобі подобається і що не подобається в українцях?

Мій досвід перебування тут є цілком позитивним. У Ромнах всі, кого я зустрічав, були до мене дуже  люб’язними та гостинними. Мені тут дуже зручно і комфортно. Щодо вашого міста загалом, це дуже гарне місце, воно дуже чисте і мені подобається, що тут є багато парків та дерев повсюди.

-         Ця картина відрізняється від того, що є в твоєму рідному місті?

Я з Пітсбургу, штат Пенсільванія. Там живе близько 300 тисяч мешканців. Моє місто відоме тим, що він стоїть на трьох річках, які в одному місці зливаються в одну у центрі міста. Пітсбург має найбільшу кількістю мостів в Америці. У нас є декілька університетів. Порівняно з ним, Ромни є набагато спокійнішим містечком.

- Як так сталося, що ти вирішив стати волонтером?

Взагалі-то, в Америці це дуже звичне явище – бути волонтером. Я вже був волонтером на своїй батьківщині: працював з молодіжною організацією «Великі брати, великі сестри». Вона  дуже поширена в Америці, але я не впевнений, що ви маєте її відповідник в Україні. Суть роботи полягала в тому, що ти проводиш один або два дні на тиждень із дитиною, яка має  певні труднощі в школі: навчальні, соціальні, психологічні. Тож твоє завдання – допомагати їй у навчанні, бути для неї другом. Мені ця робота дуже подобалась. А Корпус Миру – дуже престижна всесвітня організація. Зважаючи на те, що мені цікаво зустрічати нових людей, вивчати нову культуру, то я приєднався до цього товариства. До того ж, я зміг побачити нову країну, знайти нових друзів.

-         Джоне,  хто ти за професією?

Я бухгалтер. Це суттєво відрізняється від волонтерства, адже багато часу треба проводити за підрахунками та перевірками. Я просто захотів зробити перерву в роботі. Після коледжу я три роки працював за спеціальністю, але тепер я тут.

- Як ти тут відпочиваєш?

Коли погода була кращою і теплішою, я гуляв містом. А зараз я переважно читаю, зокрема навчальну літературу, яку нам видали в Корпусі Миру. Намагаюся також розширити свій словниковий запас російських слів. В цьому мені допомагають ті, з ким  я тут працюю: вони тренують мою вимову і тому зараз я вже дещо краще говорю російською.

-         Давай порівняємо американську та українську молодь. Хто є більш активним та творчим? І хто намагається більше стежити за способом свого життя?

На мою думку, рівень ентузіазму в обох країнах однаковий, всі бажають допомагати іншим. Різниця в тому, що в Америці для цього є більше варіантів, яким саме видом добровільної допомоги займатися. Тут подібних організацій значно менше. За час свого перебування тут я би хотів поширити рух волонтерів. Якщо молодіжні організації мають проекти для волонтерів і їм потрібна моя допомога, то я буду радий допомогти.

-         Я знаю, що американська їжа суттєво відрізняється від української. Які в тебе враження від нашої кухні?

Мені вона дуже до смаку. Ти маєш рацію, вони сильно різняться. Раніше я ніколи не куштував борщ. Я знаю, що для вас це звична страва, але мені вона дуже подобається, це було щось абсолютно нове для мене. Також подобається плов. В Америці популярним є споживати висушену яловичину, а тут схожою на неї стравою є висушена риба. Це теж мені подобається.

-         Ти сумуєш за домом?

Та ні, взагалі-то. Я тут цілком задоволений. Трохи сумую за родиною, хоча ми часто спілкуємося з ними по інтернету. Також не втрачений зв'язок з друзями. Їм дуже цікаво дізнатися більше про Україну, бо інформації по неї небагато.

-         Для багатьох англомовних іноземців видається, що Україна – це частина Росії. А що знав ти про нашу країну до свого приїзду сюди?

Так, дійсно, ви маєте багато спільного у традиціях та звичаях, ваші культури та історичне минуле схоже, але я знав, що це різні країни, котрі межують одна з одною. Я знав, що у вас є Чорне та Азовське море, Карпати, що ви знаходитесь у центрі Європи. Однак, коли я дізнався, що працюватиму саме тут, то почав більше читати про Україну.

-         Скоро американці будуть святкувати День Подяки. Це дуже поширене свято, але в Україні нам відомо лише декілька загальних фактів про те, як саме його відзначають: з індичкою на столі  та журавлиновим сиропом. Можливо, ці дані не відповідають дійсності в повному обсязі?

Взагалі-то, американці його дійсно майже завжди відмічають у сімейному колі з індичкою на столі. Іншою популярною стравою є «стаффінг» - начинене певними продуктами м'ясо, гриби чи овочі з підливкою.

За традицією, на День Подяки вся родина збирається за святковим столом і дуже багато їдять. Також більшість моїх співвітчизників полюбляє дивитися американський футбол. Це дуже поширений вид спорту, мені він теж подобається, хоча моїм улюбленим є баскетбол.

-         Як ти ставишся до здорового способу життя і що ти думаєш про молодь, яка пиячить або багато палить.

Щодо мене, я намагаюся дотримуватися здорового способу життя – я не палю, але на свята іноді можу дозволити собі небагато алкоголю – в міру, безперечно. Переконаний, це вкрай важливо – вести здоровий спосіб життя. Дуже прикро бачити, що молодь зараз у дуже юному віці починає пити та палити. Прикро, але ця проблема існує в усіх країнах – як в Америці, так і в Україні. Мені доводилось бачити в США дітей, котрі палять,  те саме я спостерігав і тут.

-         Як довго ти працюватимеш в Ромнах?

Я житиму в Ромнах до червня 2012 року. Однак є вірогідність, що якщо не всі початі проекти будуть завершені, то я ще залишусь. Періодично я звітую у Корпус Миру, з ким  працював, які здобутки та можливі прорахунки були. Звичайно, бажано, щоб всі проекти принесли максимальну користь роменській громаді.

 

Довідка

КОРПУС МИРУ США В УКРАЇНІ

 

Корпус Миру США в Україні було засновано у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні. Відтоді Корпус Миру співпрацював з багатьма прогресивними організаціями. Американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом двох років, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які часто триватимуть усе життя.

 

ЦІЛІ: допомагати громадянам України шляхом надання компетентних  спеціалістів для задоволення існуючих потреб у технічній кваліфікації; сприяти кращому розумінню американців українцями; сприяти кращому розумінню українців з боку американців

 

Іванна Соловей

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистості
Урочистості

Вхід на Ромни. інфоОголошення