Ромны. Romny. Ромни. інфо

Дудківські читання
Новини міста
Четвер, 23 грудня 2010, 00:00      Ромни, Сумська область

Дудківські читанняУ Пустовійтівці пройшли другі Дудківські читання, присвячені 95-річчю від дня народження Йосипа Дудки. Захід проводиться другий рік поспіль і приурочується до річниці від дня народження нашого відомого земляка.

Він був шанованим педагогом у Вовківській школі, поетом, вірним товаришем і сміливою людиною, котра не побоялася встояти проти гонінь тогочасного радянського режиму. Свого часу його попросили розкритикувати книгу його товариша, але пан Дудка цього не зробив, за що і перетворився на «ворога народу». Йосип Михайлович товаришував із легендами нашого краю – Олексою Ющенком, Леонідом Полтавою, Павлом Ключиною. Мав він також і безліч учнів, яких надихнув на літературну діяльність: Микола Ничик (зараз мешкає  в Росії), та наші земляки Данило Кулиняк, Наталія Околітенко, Ольга Лобода, Микола Гриценко та багато інших. Прикро, що хата митця не збереглася – рік тому її просто розібрали, не вберегли для наступних поколінь… Зате у шкільному кімнаті-музеї можна знайти рукописи Йосипа Дудки, його особисті речі, світлини.

Приємно, що Дудківські читання організовує його донька Надія Карпенко разом зі своїми друзями та тими, хто особисто знав її батька. У сільському будинку культури зібралися ті, хто допомагав облаштувати кімнату-музей Й. Дудки у школі, учні та педагоги Пустовійтівської школи, мистецькі діячі нашого Роменського краю. У рамках свята діти та вчителі зі сцени декламували всю неопубліковану творчість поета – принаймні так здавалося з огляду на кількість прочитаних віршів. Також прозвучали зі сцени пісні, складені на вірші Йосипа Дудки. Єдиним недоліком літературного заходу був холод у приміщенні. Тож організатори мають враховувати температуру зовнішнього середовища, аби не влаштовувати такий холодний прийом (у прямому значенні цього слова). Були присутніми на святі і поважні особи – голова обласного земляцтва, голова Всеукраїнського благодійного фонду ім. Петра Калнишевського Іван Рішняк та міський голова Микола Калашник. Останній, щоправда, зник одразу після свого виступу. Мабуть, Микола Кирилович пішов грітися. А Іван Миколайович у своєму слові пригадав, як 10 днів жив у палатці біля садиби Йосипа Дудки. І висловив сум з приводу того, що часто про талановитих людей згадують лише після їх смерті.

Тетяна Івасин

 

Фото

1 Микола Калашник, Іван Рішняк, Надія Карпенко на Дудківських читаннях

2 У шкільному музеї поета

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм

Вхід на Ромни. інфоОголошення