Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Згадка про земляка (ФОТО)
Згадка про земляка (ФОТО)
Новини міста
Четвер, 23 жовтня 2008, 19:42      Ромни, Сумська область

Те, що Роменщина дала світові багато відомих особистостей, ні в кого не викликає сумніву. Добре, що останнім часом їх імена все частіше увіковічнюють для нащадків. Минулого тижня на фасаді спеціалізованої школи №2 з'явилася меморіальна дошка імені її колишнього учня Петра Редькіна.

Петро Григорович – історик, правознавець, філософ, педагог, професор та громадський діяч. Майже 200 років тому він, так само як і нинішні учні, бігав сходами теперішньої школи № 2, а тоді – роменського повітового училища. За словами директора СЗОШ №2 Лідії Скрипки, відкриття меморіальної дошки приурочено до 200-ліття від дня народження Редькіна, яке відбулося 4 жовтня.

"Петро Редькін став відомим у Російській імперії тому, що протягом трьох років був ректором Петербурзького університету, - розповіла Лідія Скрипка. Він став засновником нової науки – енциклопедії права. Вийшовши зі стін нашого навчального закладу, він обіймав найвищі посади в імперії, товаришував з Миколою Гоголем і залишив у спадщину шеститомну наукову працю".

Директор історико-культурного заповідника "Посулля" Володимир Панченко додав: "Ще 10 років тому ми мало знали про нашого земляка. А зараз поступово його ім'я відроджується, планують перейменувати вулицю Піонерська (де колись був його маєток) на вул. Редькіна. А взагалі, саме від вашого навчального закладу залежить повернення імені Петра Григоровича з забуття".

Координатор громадського руху "Наследие" Наталія Козаченко, представник петербурзької громади роменців передала для музею учням та вчителям СЗОШ №2  довідкові матеріали про життя і місце захоронення нашого відомого земляка.

Іванна Соловей

 дошка

На фасаді СЗОШ №2 відтепер з'явилася ще одна меморіальна дошка.

Наш земляк Петро Редькін був дійсним таємним радником – це найвища посада того часу в Російській імперії

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Жюрі
Жюрі

Вхід на Ромни. інфоОголошення