Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Тандем-пресс Початок бюджетного 2010 року у Роменському управлінні держказначейства
Початок бюджетного 2010 року у Роменському управлінні держказначейства
Тандем-пресс
Неділя, 07 лютого 2010, 20:23      Ромни, Сумська область

Як розпочався 2010 рік для Роменського управління Державного казначейства України в м. Ромни у Сумській області розповіла начальник управління Надія Олексіївна Вербняк, яка є досвідченим фахівцем своєї справи і досить довгий час працює на цій посаді.

 

- Чим займається Ваша установа та які  основні її завдання?

Державне казначейство є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства фінансів знаходиться в його підпорядкуванні та є учасником системи електронних платежів Національного банку України. Відповідно до Положення про Роменське управління Державного казначейства головного управління Державного казначейства України у Сумській області основними завданнями управління є: забезпечення казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів на основі ведення єдиного казначейського рахунка, що передбачає: розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів коштів місцевого та державного бюджетів; контроль за здійсненням бюджетних повноважень по зарахуванні надходжень, прийняття зобов’язань та проведення платежів за цими зобов’язаннями; у межах своїх повноважень контроль за дотриманням учасниками бюджетного процесу бюджетного законодавства; ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання державного та місцевого бюджетів.

Роменське УДК ГУДКУ є відокремленим структурним підрозділом Головного управління Державного казначейства України у Сумській області і не має статусу юридичної особи.

 

- Як розуміти термін «єдиний казначейський рахунок», про який часто говорять по телебаченню та згадують в пресі?

Єдиний казначейський рахунок (ЄКР) – це основний рахунок держави для проведення фінансових операцій та ефективного управління коштами державного та місцевих бюджетів через систему електронних платежів Національного банку України. ЄКР – це рахунок відкритий Державному казначейству України в Національному банку України у системі електронних платежів НБУ. Він об’єднує кошти субрахунків, що відкриті в ДКУ  Головним управлінням Держказначейств кожній області України. І тільки, Державне Казначейство України керує видатковими операціями територіальних управлінь, що проводяться через СЕП НБУ за допомогою механізму встановлення ліміту технічного рахунку та ліміту початкових оборотів у СЕП НБУ головним управлінням, які у свою чергу доводять регламенти проплат районним управлінням.

 

- Надіє Олексіївно, як розпочався 2010 бюджетний рік?

2010 рік розпочатий в умовах, коли не прийнятий найважливіший фінансовий документ країни – Закон про Державний бюджет України на 2010 рік, коли з 1 січня 2010 року в дію вступила Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, яка затверджена 25 листопада 2008 року №495 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 січня 2009 року №79/16095, тобто, змінені коди економічної класифікації видатків. А ще, з 1 січня запроваджений новий порядок зарахування та обліку власних надходжень бюджетних установ, що фінансуються з державного бюджету, отож, з 1 січня 2010 року зарахування власних надходжень бюджетних установ здійснюється на рахунки, що відкриваються в Головному управлінні Держказначейства України за балансовим рахунком 3125 «Рахунок для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ» на ім’я бюджетних установ в розрізі кодів класифікації доходів бюджету. Також необхідно прийняти, перевірити, завірити різні звіти від 110 бюджетних установ та скласти, сформувати і відіслати до обласного управління казначейства річну звітність в повному обсязі, в розрізі бюджетів і в установлені терміни.

Усі вище перелічені моменти потребують значних зусиль, знань та витримки при виконанні щоденних завдань як з боку працівників управління, так і з боку працівників бухгалтерських служб установ.

В управління обслуговується 36 бюджетів: 35 місцевих та державний, а це 110 розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, яким відкрито 1860 рахунків.

Станом на 26 січня прийняті, перевірені та введені в програмне забезпечення Автоматизована система «Казна» 291 тимчасовий кошторис, що становить 57% від загальної кількості кошторисів, які повинні надатися до управління та ще не надані.

Працівниками проводиться проведення оплати видатків відповідно зареєстрованих зобов’язань. У своїй повсякденній діяльності з початком бюджетного року усі учасники бюджетного процесу повинні керуватись і дотримуватись норм передбачених Постановою КМУ «Про заходи щодо організації бюджетного процесу у 2010 році» №1414 від 29.12.2009 року. В ній чітко визначені обов’язки та відповідальність для кожного з учасників бюджетного процесу.

 

- Як фінансується Ваша установа та які проблеми є на сьогодні?

Управління  утримується за рахунок коштів державного бюджету. На жаль, у зв’язку з кризовим становищем, у 2009 році кошти виділялись на утримання установи дуже обмежені і лише за захищеними статтями видатків: на заробітну плату та енергоносії; з незахищених – лише на охорону приміщення.

Є проблемними та потребують вирішення питання забезпечення коштами на придбання паперу для друкування виписок з рахунків установ, а їх відкрито 1860, витратних матеріалів розмножувальної та комп’ютерної техніки. Необхідне придбання блоків безперервного живлення, а основне – заміні підлягає 50% комп’ютерної техніки, як такої, що морально та технічно застаріла. Потрібні кошти для підведення опалення першого поверху приміщення, яке чотири роки перебувало в оренді обласної судової адміністрації і залишилась без опалення. Газифікація другого поверху була зроблена ще у 2006 році. Також потрібен ремонт фасаду, даху, підлоги приміщення. Через відсутність опалення першого поверху ми не можемо його здати в оренду, а це були б кошти на потреби установи, які так нам необхідні.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

11
11

Вхід на Ромни. інфоОголошення