Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Тандем-пресс 6 грудня – День Збройних Сил України
6 грудня – День Збройних Сил України
Тандем-пресс
Понеділок, 17 грудня 2012, 21:25      Ромни, Сумська область
6 грудня - День Збройних Сил України. Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. І сьогодні, солдати та офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків.

Не всі нині, на превеликий жаль, розуміють значення власної армії, призначення якої захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Бажаєш жити в мирі - готуйся до війни, говорить мудре народне прислів’я. Армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань. Нині ж до складнощів військової служби додаються численні життєві проблеми, насамперед житлово-побутові, які не надихають оптимізмом і наснагою офіцерський корпус, особливо молоде покоління військовослужбовців.

Кожна держава має своє військо. У кожного з них є свої символи, які віддзеркалені у присязі. У воїнів Збройних сил України теж є святі слова, які глибоко переконливо визначають роль і призначення національного війська – служити українському народові. У відповідальний час народ завжди з особливою увагою дивиться на своїх захисників. Діти народу, українські воїни, разом з Україною виступають надійним гарантом суверенітету і цілісності держави. Для них служіння народу – найвища честь, покликання, обов’язок.

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.

У переддень свята з відчуттям глибокої шани і вдячності я завітала до військового комісара Роменсько-Недригайлівського ОМВК, підполковника Ішутова Андрія Петровича.

-         Андрій Петрович,  хто вона – людина військова, які її головні риси?

-         Отже,  військова людина у першу чергу, повинна бути здоровою, також здатною долати почуття самозбереження, мати сильну волю, твердість характеру, енергійність, мужність, дисциплінованість, ясність свідомості. Всі ці якості яскраво виражені в листах О.В. Суворова: «…Достоинства военных суть: отвага для солдата, храбрость для офицера, мужество для генерала, но они должны быть руководимы порядком и дисциплиной, управляемы неусыпностью и прозорливостью. Будь чистосердечен с друзьями, умерен в своих нуждах и бескорыстен в поведении…»

-         Які головні завдання та функції покладені на Роменсько-Недригайлівський ОМВК?

-         Основними завданнями військкомату є: підготовка та проведення мобілізації; облік людських і транспортних ресурсів; підготовка молоді до військової служби; організація проведення призовів громадян на військову службу та на навчальні збори; організація прийому громадян на військову службу за контрактом; здійснення інших оборонних заходів.

-         Який відділ Роменсько-Недригайлівського ОМВК відповідає за призов?

-         Відділення комплектування, який конкретно відповідає за призив. Начальником якого є майор Ігнат’єв Андрій Володимирович.

-         Які проблемні питання виникають в ході роботи Вашої установи?

-         Уся діяльність будь-якої установи стикається на певному етапі з рядом проблем. Але такі питання своєчасно вирішуються, не доводячи їх до критичного стану.

-         Чи багато жінок працює в ОМВК?

-         У штатному розкладі військового комісаріату працює 21 особа, з них, 9 жінок.

-         На Вашу думку, чому багато юнаків ухиляються від проходження військової служби?

-         У першу чергу, хочу сказати, що в усі часи – захист Вітчизни був головним обов’язком чоловіків. І кожен юнак, чоловік повинен пройти через цю «школу».  Але наразі, хотілось би зауважити, що не всі мають змогу піти на військову службу за станом здоров’я. На жаль, є і такі юнаки котрі умисно ухиляються від проходження військової служби, наразі таких осіб віком від 18-24 років – 112 чоловік. А це, у першу чергу, свідчить про деградацію молоді.

Коли йшла Велика Вітчизняна, солдати з передової були зосереджені виключно на війні, їм не заважав дивний, турбуючий фон, за спиною, де їхня батьківщина «відривалася» б, розважалася в спорт-барах, клубах тощо. Навпаки - батьківщина додатково живила їх потрібною енергетикою. Тому солдати перемогли.

Таким чином, держава повинна вкласти гроші не в озброєння, а перш за все, в морально-політичний дух країни. Який природним чином сформує бойовий дух солдата. В іншому випадку, номінальні бійці побіжать по всіх напрямках: від призовних комісій, від командира, від ворога.

-         Яка передбачається відповідальність за ухилення від проходження військової служби?

-         Відповідно до ст. 335 Кримінального Кодексу України «За ухилення від проходження військової служби», яка передбачає обмеження волі у строк до трьох років. А також, за неприбуття військовозобов’язаного без поважних причин накладається адміністративний штраф від 85 – 255 гривень.

-         Які види Збройних Сил існує в нашій державі? Куди призиваються наші юнаки?

-         Сухопутні Війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили. Наші роменці призиваються в усі ці види Збройних Сил. У першу чергу, враховується бажання призовника та стан здоров’я. Крім того, наші призовники служать в частинах МВС, військових частинах Міністерства інфраструктури та інших.

-         Окресліть загальні перспективи української армії?

-         Згідно Державної Програми реформування Збройних Сил 2012-2017 роки. Метою реформування і розвитку є формування Збройних Сил, можливості яких будуть наближені до рівня збройних сил провідних європейських держав, та які задовольнятимуть потребу держави в забезпеченні збройного захисту національних інтересів з урахуванням дотримання політики позаблоковості і максимально відповідатимуть економічним і мобілізаційним можливостям держави.

Реформатори української армії припускають, що до 2015 року чисельність Збройних Сил країни скоротитися в 2 рази. Реформатори української армії обіцяють, що зарплата військовослужбовців збільшиться, щонайменше, в 3 рази. Реформатори української армії обнадіюють, що служба стане справою добровільною. В армію не будуть забирати, туди стануть приходити ті, хто побажають стати професійними військовими. З примусової служби армія перетвориться на професійну роботу, за яку будуть платити хороші гроші.

Стати військовослужбовцем контрактної служби нескладно. Досить бути молодою людиною - до 40 років, мати паспорт громадянина України і хороше здоров'я. При цьому неважливо, якої ти статі. Жінкам у контрактній армії теж є місце.

-         Побажання чоловікам, колегам?

-         Щиро вітаю всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажаю усім  незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх Ваших мрій і побажань.

Анна Марченко

 

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня

Вхід на Ромни. інфоОголошення