Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Тандем-пресс Один день з життя пожежного
Один день з життя пожежного
Тандем-пресс
Четвер, 31 січня 2013, 21:07      Ромни, Сумська область
На годиннику 7.30 ранку. У той час, поки все місто тільки прокидається, пожежники приступають до чергування. 8 осіб, такі різні за віком, інтересам і характером, на добу стають однією дружною сім'єю - караулом. Тут кожен встане на захист товариша по службі, допоможе в труднощах, розділить радість. У цей особливий світ на один день спробувала зануритися і я.

О 8 ранку - збір. Потім - зміна варти. Пожежні приймають техніку, оглядають приміщення та пожежно-технічне озброєння. Начальник варти доповідає про стан з пожежами та надзвичайними подіями за минулу добу, перевіряє готовність бійців до служби.

Розпорядок дня пожежних строго розписаний: навчальні заняття, тренування, обід та вільний час.

В.о. начальника караулу, командир відділення Штучний Олександр Леонідович розповів, що прийшов у пожежну частину ще в 1994 році, відразу після служби в Збройних Силах України.  На запитання «Чому стали пожежним?» Відповів: «Не ми обираємо роботу, а робота - нас».

-        Розкажіть трохи про роботу пожежного? Які ваші дії, коли надійшов дзвінок?

-        У всіх приміщеннях будівлі МНС є гучномовний зв'язок - сповіщення, тобто якщо терміновий виклик - всі про це дізнаються. Що б ми не робили, кидаємо всі справи і збираємося. На збір йде близько хвилини. Ми кожен день здаємо нормативи, тренуємося.  За хвилину ми повинні підготувати не тільки себе, а й врахувати, щоб все необхідне було в автомобілі

-        Скільки приблизно за рік трапляється пожеж по місту та Роменському району?

-        По-різному. А загалом, за останні роки близько 70-80 пожеж на рік.

-        За яких причин найчастіше виникають пожежі?

-        Електропроводка. Коли будинки по місту будувалися, ніхто і не припускав, що світ так технічно вдосконалюється, от проводка і не витримує всього навантаження. Ну, ще звичайно, класика: закурив сигарету, заснув, прокинувся — пожежа. До цього також можна віднести необережне поводження. А взимку додається ще й пічне опалення.

-        Скільки чоловік виїжджає на місце події?

-        В одній пожежній машині повинно бути 5 чоловік. У кожного є своє місце і свої обов'язки.

-        Як часто пожежі закінчуються летальним результатом?

-        Вкрай рідко. Ми намагаємося домчати до місця події максимально швидко, ну і працюємо в темпі. Хоча і смерті бувають, а це близько 7 осіб на рік.

-        Чи піддається ризику життя самого пожежного під час роботи? Наскільки безпечний ваш спецодяг?

-        Раніше бували випадки, коли пожежники могли постраждати. Але останнім часом велика увага приділяється вимогам безпеки праці під час виконання оперативних задач тому і фактів травмування значно зменшилося. Спеціальний одяг та спорядження звичайно захищає від високої температури, але небезпека може бути в разі обвалу будівельних конструкцій, та вибухів балонів з газом, та інших небезпечних факторів пожежі.

-        А дівчата можуть стати пожежниками?

-        У частині на службі жінок немає, крім чотирьох із диспетчерського пункту.

-        На Новий рік були пожежі?

-        Близько 3-4 пожеж в області, причиною загалом була халатність власників помешкань.

-        У вас, пожежних, є свої прикмети, забобони, в які ви вірите?

-        Є. Ми ніколи не говоримо один одному "добраніч", оскільки не знаємо, що нас чекає попереду. А самий головний — коли мовчить телефон служби порятунку — значить все добре!

 

Чималий обов'язок покладений й на водіїв пожежних машин, а головне, щоб при сигналі тривоги автомобільний траспорт протягом хвилини був готовий стовідсотково. Особливо, їх можна порівняти з водіями таксі — “Маємо знати маршрут руху, всі мікрорайони та вулиці, щоб оперативно прибути до місця пригоди”, - говорить водій.

Дибченко Павло Віталійович, котрий працює водієм з 2000 року, знає не менше від самих пожежних, який неодноразово був на пожежах і звичайно не залишався осторонь, допомагав своїм товаришам по службі. Оскільки девіз: “Запобігти, врятувати, допомогти”.

На запитання “Чому працюєте, саме у пожежній частині?” - посміхається. “Подобається мені ця професія та робота!”.

 

У диспетчерській постійно дзвенить телефон. Але дівчата усміхнені, й не здивовані гості.  Працюють удвох під час зміни караулу.  Каретнік Наталія Валеріївна та Бережецька Лариса Віталіївна разом вже близько 8 років. На запитання: “Чи часті хибні виклики?”. Відповідають: “Реагуємо на кожен дзвінок, але звичайно, коли в трубку говорить дитина,  просимо покликати когось із дорослих”. Коли надходить тривожний дзвінок протягом хвилини координують дії пожежного караулу. А це нелегко.

Коли звучить сигнал тривоги, пожежні перетворюються на справжніх бійців, які зриваються з місця і мчать на допомогу, не шкодуючи себе, рятують від вогню людські життя, квартири, будинки.

Наближається ніч, найтривожніший час, адже за статистикою 90% пожеж трапляються в ці години. Сохнуть спецівки і пожежні рукави, стоять заправлені, готові до виклику машини, відпочивають бійці: "пожежний відпочиває - країна багатіє".

29 січня день працівників пожежної охорони, але наразі, пожежні зізнаються, що святкують День рятівника (17 вересня). Для пенсіонерів — це справжнє свято героїзму та поваги до персони пожежного.

 

Тож, побажаємо нашим пожежним — сухих рукавів!

 

Анна Марченко

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop18
konotop18

Вхід на Ромни. інфоОголошення