Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Тандем-пресс Як вічний біль, Афганістан
Як вічний біль, Афганістан
Тандем-пресс
Субота, 16 березня 2013, 06:29      Ромни, Сумська область
Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії, брудна, неоголошена... Та хіба війни бувають чистими? Вона як усі попередні, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі сердець, материнських сердець. У війни безжальні очі, у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика.
Сьогодні в Україні проживає близько 220 тисяч ветеранів-інтернаціоналістів, які мужньо, виявляючи при цьому гуманізм, людяність і милосердя, виконували ратний обов’язок, гідно представляючи свою державу на території 26 країн світу.
Через Афганську війну (1979–1989 рр.) пройшли сотні тисяч наших співвітчизників, з яких 13833 загинуло, 312 чоловік пропало безвісти, доля 333 чоловік — невідома. У цій страшній війні приймало участь у бойових діях і 262 роменці. Після війни померло від ран і хвороб увосьмеро більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилася вчетверо. Такий трагічний наслідок Афганської війни!
У цей день по всій Україні вшановують поіменно тих, хто виконав свій військовий обов’язок ціною власного життя. Їм, як доблесним синам Батьківщини, віддають данину пам’яті та шани за проявлені мужність і героїзм. Згадують всіх, хто не повернувся живим на рідну землю з далеких і близьких країв.
Так, 15 лютого на базі загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 ім. П.І. Калнишевського відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав - “Зустріч поколінь”.
У своєму зверненні  міський голова Микола Калашник підкреслив: «Сьогоднішній захід – це свого роду і момент нагадування про війну, і момент застереження та заперечення будь-якої війни.
Майбутні захисники нашої держави – це представники молодого покоління. Справжні чоловіки, які пізнали ціну життя, ціну справжньої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність – це наші воїни – інтернаціоналісти.
Сьогодення вимагає від людей, які побували в так званих «гарячих точках» допомогти молоді, юнакам, зрозуміти своє місце в житті, навчити любити, захищати свою рідну землю, свій край, допомогти усвідомлено відчути причетність до Великого українського народу. Саме у цьому і полягає мета організованої сьогодні  «Зустрічі поколінь».
Тож, шановна молодь, бажаю вам навчитися відчувати і берегти такі цінності як мир і злагода, поважати людей, які стояли на захисті Вітчизни і пишатися ними. А колишнім солдатам бажаю бути, дійсно, взірцем патріотизму для юні, щоб наші з вами спільні зусилля направлялися тільки на злагоду, добробут Роменщини і всієї України».
Міський голова, виконуючи державну, почесну місію вручив  нагороди нашим героям: медаллю “За бойові заслуги” посмертно нагороджено Майбороду Віктора Івановича — медаль отримала його дружина Майборода Любов Віталіївна; медаль “Ветеран-воїн-інтернаціоналіст” отримав Стахів Любомир Володимирович; медаллю “Військова доблесть” нагороджено Степаненка Володимира Васильовича.
Згадуючи роки служби в Афганістані, даючи настанови молоді, голова громадської організації «Ветерани Афганської війни Роменщини», Віталій Коломієць, зі слізьми на очах, наголосив на дорогоцінному скарбі всіх часів – мирі, ціну якому знає він, як воїн-афганець, і його товариші. Головне — не допустити війни, головне — мати, батько та мирне небо.
Роменсько – Недригайлівський комісар Андрій Ішутов зазначив про неабиякий вплив на становлення молоді колишніх воїнів, які виконували інтернаціональний обов’язок у різні часи, на різних територіях.
І невже можна забути оту згорьовану неньку, оту ранню сивину, оті виплакані сльози над  «цинковими» хлопчиками, яких у Союз привозив «чорний тюльпан». Так називали літак, який щодоби вивозив гроби загиблих до Союзу…
І цього дня, керівництво міста, воїни – інтернаціоналісти поклали квіти до пам’ятника “Чорний тюльпан”, який знаходиться на вулиці Горького.    
Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не повертались до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, все переоцінюючи,  істина залишається одна – незмінно житиме пам'ять про Афганістан
Пройдуть роки, і я впевнена, що імена хлопців, які загинули в Афганістані, не зітруться з пам’яті  прийдешніх поколінь, увійдуть  у безсмертя. Вічна пам'ять полеглим і шана живим, тим, кому всім смертям на зло пощастило повернутись до рідних домівок.

Анна Марченко 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

37
37

Вхід на Ромни. інфоОголошення