Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Тандем-пресс Свято Іванів та Івановичів
Свято Іванів та Івановичів
Тандем-пресс
Четвер, 09 липня 2009, 14:54      Ромни, Сумська область

Ромни. Церква      7 липня - день Різдва Іоанна Предтечі. День Іоанна Хрестителя вже давно має свого "двійника" - Івана Купала. Поруч з християнським святом прижилися і язичницькі традиції святкування. Саме завдяки дню Івана Купала бажаючі отримати додатковий запас адреналіну можуть піти шукати квітку папороті, стрибати разом з другою половинкою через вогнище та пускати вінки на воду. Щоправда, останнім часом все це стає рідкістю. Зате у церкву на день Іоанна Предтечі приходить все більше городян.

 

      У вівторок, 7 липня, у Вознесенській церкві пройшла урочиста служба. Окрім настоятеля храму отця Івана Кавчака службу правили священики з інших церков міста, сусідніх сіл та із Сумської єпархії. Між іншим, привітати Івана Осиповича можна було не лише з днем ангела, а й з днем народження: 4 липня йому виповнилося 50 років. Церква Вознесіння Христова славиться не лише у Ромнах, а і в області красою та багатством внутрішнього оздоблення. А ще вона є пам'яткою архітектури ХVIII століття.


      Під час літургії священнослужителі читали рядки з Євангелія, де йшлося про дні життя пророка. Його батьки Єлизавета та Назарій довго не мали дітей. Коли обоє були вже доволі похилого віку, до них з'явився ангел і сповістив гарну звістку - незабаром  у них народиться син. Назарій здивувався, адже був уже старою людиною, тому за його недовіру Богові був покараний - до народження сина він залишався німим. Народжений Іоанн довгий час жив у пустелі, виховуючи свій дух. У зрілому віці присвятив своє життя церкві. Саме він удостоївся честі похрестити Ісуса у водах річки Йордан.


     У кінці літургії прихожани разом з представниками духовенства заспівали іменинникові отцю Івану "Многая літа" та вручили квіти.

Тетяна Івасин

Ромни. Церква

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел

Вхід на Ромни. інфоОголошення