Ромны. Romny. Ромни. інфо

Джиу джитсу в ромнах
Тандем-пресс
П'ятниця, 10 липня 2009, 08:49      Ромни, Сумська область

Ромни. Джиу джитсу     Ярославу Демичу вдається поєднувати непоєднуване - роботу в музеї та роботу інструктора бойового мистецтва. І в обох цих різних сферах проявляти свої різносторонні таланти. Спорт допомагає тримати тіло у гарній формі і загартовує дух. Щоправда, останнім часом спорт стрімко втратив свої позиції і поступився пасивному проведенню часу. Та все ж  є ще достатньо і тих, хто без спорту не уявляє свого життя. Зараз Ярослав працює науковим співробітником Роменського музею. Але це не заважає йому бути інструктором давнього японського мистецтва Джиу-Джитсу.


 

     Нещодавно ми мали нагоду поспілкуватися з ним та його наставником - сенсеєм Олександром Орловим. О. Орлов має довгий список титулів: директор спортивного департаменту Української федерації Джиу-Джитсу, член всесвітнього товариства власників чорних поясів (WEBBS), володар ІІІ дану Гошен рю і ІІІ дану Бушинкан, інструктор кунг-фу школи "В'єтнамських тигрів", кандидат в майстри спорту СРСР по боксу, власник 1 кю традиційного дзю-до, старший викладач кафедри теоретичної підготовки фізичного виховання у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди. Свого часу пан Орлов був особистим охоронцем Леоніда Кучми за часів його прем'єрства.

 

     - Розкажіть про особливості саме цього бойового мистецтва.

 

     - Джиу-Джитсу у Ромнах - дуже молодий вид бойового мистецтва, -  пояснює Ярослав. - проте зараз у групі займається 30 чоловік. В основному діти різного віку, серед них є і маленька 7-річна дівчинка. Секція Джиу-Джитсу існує трохи більше року, але ми вже брали участь у Чемпіонаті України, де завоювали дві медалі. Ми вчимо молодь не агресії, а самозахисту. Задача - погасити агресію противника і уникнути прямого бойового контакту. Техніку Джиу-Джитсу можна застосовувати тілохранителям та всім службам охорони.


     - Це інтегральний вид бойового мистецтва, який включає борцівські та боксерські елементи, - додає Олександр Орлов. - Це не рукопашний бій. Головний принцип у цьому бойовому мистецтві - зійти з лінії вогню. Є вислів, що лише та людина чогось варта, яка може себе захистити. Ми намагаємося слідувати саме цьому принципу.


     - Окрім навчання різних технік захватів, перекидів ми даємо своїм учням ще й основи морально-етичного виховання, - продовжує пан Орлов. - Суспільство повинно розуміти, що тут готують не стільки сильних загартованих борців, а і висококультурних та вихованих людей. Вони не будуть застосовувати свою силу для власної вигоди, а лише у разі необхідності. Проте Джиу-Джитсу - доволі травматичний вид бойового мистецтва, якщо не дотримуватися принципів,  то можна залишитися інвалідом. Для уникнення  травм значну увагу на тренуваннях приділяють техніці безпеки: треба вміти правильно падати. Це стане запорукою того, що травми будуть не такі небезпечні.


      - Олександре Івановичу, а Ваші діти чи онуки займаються цією боротьбою?


     - Усі мої діти і 4-річний онук швидко знайшли себе у Джиу-Джитсу. Я знаю, що багато батьків зізнаються, що хотіли б віддати дітей до нас у спорт, але дитина не проявляє бажання. Хоча тут я не згодний: поки дитина не забезпечує себе фінансово, для неї головним повинна бути думка батьків, а не власна примха. Інша крайність - якщо батьки не зацікавлені у розвитку дитини, то нічого і не буде. Щоб отримати результат, потрібна взаємодія та співпраця батьків, дітей та інструкторів.

 

     - Не можу я оминути тему фінансування. Чи вистачає Вам коштів для забезпечення всіх потреб?

 

     - На мою думку, бізнесменам, які вкладають гроші у розвиток спорту, треба робити певні пільги, - каже Я. Демич. Так і їм буде користь, і спорт реально розвиватиметься. Великою проблемою є забезпечення матами та приміщенням для тренувань. Зараз тренування проходять у приміщенні школи №11, але з матами велика проблема. Їх не вистачає, а ті, що є, мають просто плачевний стан. 

 

     - З якого віку краще починати тренування?

 

     - Зараз у групі займаються діти різного віку, - додає Олександр Орлов. - Найкраще починати  у 6-8  років. Хоча дорослі теж приходять, тренуються і досягають успіхів. Всі послідовники Джиу-Джитсу намагаються досягти гармонії тіла, духа та душі. Щоправда, розуміння самої філософії бойового мистецтва приходить після 35 років, коли вже сформовані і тіло, і дух. Я сюди свого часу прийшов із великого спорту (боксу) і "захворів" на все життя. 

 

     Завдяки Джиу-Джитсу молодь міста має гарну альтернативу, як використовувати свій час та енергію - на комп'ютерні ігри та алкоголь, які шкодять здоров'ю, чи на спорт, який загартовує дух та дисциплінує. Можна помітити, що спорт може розвиватися і без спонсорів, лише на самому ентузіазмі інструкторів.


     Олександр Орлов та його учень, студент ІІІ курсу  Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, майстер спорту і багаторазовий переможець всеукраїнських змагань, володар І дану Бушинкан Юрій Гамалій спеціально для нашого кореспондента продемонстрували показовий поєдинок, аби краще пояснити відмінність від інших  єдиноборств. Тут є спеціальна система викриків, які схожі на своєрідну мову. Як пояснив О. Орлов, викрики допомагають бійцям викинути адреналін та надлишок енергії. "У школі дітей вчать, що кричати не припустимо. А ми - навпаки - даємо їм у цьому волю. Можна помітити, що дитина, яка починає займатися Джиу-Джитсу, поступово позбувається комплексів, скутості, у неї виробляється характер борця. І не лише у спорті, а й по життю. Для нас, як для сенсеїв, це навіть головніше, ніж просто навчити вихованця силовим прийомам".

 

Ромни. Джиу джитсу

Ярослав Демич поряд із сенсеєм Олександром Орловим, роменські послідовники Джиу-Джитсу на змаганнях в Ужгороді


Тетяна Івасин

Джиу-джитсу (яп. дзю-дзюцу) ( "м'яке мистецтво") - японське мистецтво рукопашного бою, яке включає кидки, больові захвати, вплив на нервові точки, удари, які застосовують самураї. Основний принцип Джиу-Джитсу - "піддатись, щоб перемогти" - направити силу противника проти нього самого, не опиратись їй, а лише направляти в потрібний і зручний бік.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

33
33

Вхід на Ромни. інфоОголошення