Ромны. Romny. Ромни. інфо

Рівень безробіття
Тандем-пресс
П'ятниця, 14 серпня 2009, 08:10      Ромни, Сумська область

Зараз нікого не здивуєш звісткою про те, що людина є безробітною.  Особливо у часи кризи, коли всі почали економити на всьому, в тому числі і на штаті працівників. Тішить принаймні те, що останнім часом кількість безробітних стабілізувалася і припинала зростати, як це було на початку року. Які перспективи з працевлаштуванням мають ті, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості? І які вакансії користуються попитом на Роменському ринку праці?

 

Директор міськрайонного центру зайнятості Ольга Северин розповіла про ситуацію з рівнем безробіття у Ромнах та Роменському районі: «Станом на 7 серпня у центрі зайнятості перебуває 1468 безробітних, з них 626 є жителями сіл, 842 – міста, - каже Ольга Григорівна. Вперше за багато років кількість безробітних у місті перевищує відповідну цифру серед селян. Порівняла вона ці показники з минулим роком. У 2008 році загальна кількість безробітних складала 1452, з них 884 – у районі, 568 – у місті. Однак зростання рівня безробітних не спостерігається. Спалах безробіття фіксували у січні-лютому цього року, зараз ситуація стабілізувалася. Найчастіше вакантними є місця продавця продовольчих товарів, водія, слюсарі та інші робітничі спеціальності.

 

Окрім направлення на вакантні місця пропонують також і громадські роботи. Такі послуги надають у «Комбінаті комунальних послуг», міському парку культури і дозвілля, ПП «Міськдорсервіс», територіальному центрі по обслуговуванню інвалідів, непрацездатних та одиноких осіб. Щодо району, то тут направляють на роботи у сільські ради.

 

Ситуація із забезпеченням роботою інвалідів виглядає не надто радісно. Зараз на обліку знаходиться 28 осіб з обмеженими можливостями, і є лише дві вакансії. За сім місяців працевлаштували 8 інвалідів. Часто їм пропонують не таку вже й легку роботу – прибиральників, сторожів, однак роботодавці не створюють належних умов. Крім того, найчастіше їм дають навантаження не на повну ставку, а її частину. Відповідно, і зарплату вони матимуть мізерну.

 

Зараз діє вимога по наданню роботи інвалідам, кількість яких повинна складати 4 відсотки від загального числа працюючих на підприємстві. Якщо їх менше, то керівник повинен сплатити штраф у розмірі річної зарплати. Вони подають нам заявку на вакансію для інваліда, але згідно нового законодавства підприємство повинно самостійно забезпечувати свій штат особами з обмеженими можливостями. Треба створити робоче місце, облаштувати його всім необхідним, атестувати. На жаль, для деяких організацій простішим є сплата штрафу. Ми проводимо семінари з підприємцями, де пояснюємо права всіх сторін, намагаємося вплинути на цю ситуацію.

 

Приємно відмітити, що відновили роботу великі підприємства нашого міста –  ВАТ «Завод «Тракторозапчастина» і ЗАТ «СБК» . Раніше у них був деякий спад темпів виробництва, а зараз вони повертають на роботу своїх спеціалістів, котрі раніше стояли у нас на обліку. Єдиним проблемним залишається філія ДБУ-29.

 

Кількість безробітних варіюється залежно від сезону. Наприклад, з початком осені і опалювального сезону з’явиться робота в операторів котелень. Зате стануть на облік працівники сільського господарства», - підсумувала Ольга Северин.

 

Статистика безробіття

 

Зараз на обліку в центрі зайнятості перебуває 1468 осіб. У 2008 їх було 1452. 70% безробітних – жінки. На таку кількість безробітних пропонується 35-40 вакансій, тобто навантаження на одне робоче місце складає близько 40 чоловік на одне місце. Щодо категорій, які найчастіше шукають роботу, то в основному це особи передпенсійного віку – 223. Багато є також жінок, які мають дітей віком до 6 років – 93. Молодь не надто поспішає ставати на облік до центру зайнятості: зараз випускників шкіл та вищих учбових закладів різних рівнів акредитації 40 осіб. 2 чоловік прийшли до центру зайнятості після проходження строкової військової служби. 30 безробітних є інвалідами. Їм пропонується лише 2 вакансії. Хоча треба відмітити, що далеко не всі люди, котрі втратили роботу, стають на облік у ЦЗ. Але це вже справа кожної людини особисто.

 

Тетяна Івасин

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода

Вхід на Ромни. інфоОголошення