Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Враження від колегії
Тандем-пресс
Четвер, 20 серпня 2009, 12:46      Ромни, Сумська область

 

У четвер 13 серпня міський голова Павло Помаран провів прес-конференцію, на якій поділився враженнями про виїзну колегію обласної державної адміністрації, котра проходила у вівторок. Підсумком колегії було визнати роботу виконавчого комітету недостатньою. Саме такий висновок випливав після виступу голови комісії, яка проводила перевірку, Олександра Цупра. Нагадаю, що у своїй доповіді він відмітив, що місто працює не на очікуваному рівні.

 

Павло Помаран провів прес-конференціюПавло Іванович розповів, що ця виїзна колегія носила  занадто публічний характер, а деякі виступи не зовсім стосувалися теми заходу. На ній розглядали питання дотримання чинного законодавства виконавчим комітетом Роменської міської ради. Зокрема, мер міста відмітив, що перевірка мала втаємничений характер і члени міськради не могли отримати довідку про стан перевірки. «Голова комісії Олександр Миколайович Цупро на моє особисте прохання про надання матеріалів перевірки відповів, що ми всі їх побачимо вже на колегії», - зазначив Павло Помаран. Відзначив він також і те, що терміни проведення перевірки були порушені і затягнуті в часі.

 

«У докладі О. Цупра містилося багато неточностей у поданні даних. Результатом колегії став проект, у якому вирішили роботу виконкому визнати недостатньою і питання доцільності перебування на посаді заступника міського голови Юрія Литвиненка теж усунули. Ми кожен пункт відпрацюємо, на кожен пункт виробимо заходи, терміни і відповідальних осіб. Без сумніву, тут є досить розумні і потрібні зауваження. Та все ж, тут немає таких завдань, з якими ми б не впоралися. Це все написано за нашими ж планами роботи», - сказав Павло Іванович.

Відзначив міський голова непослідовність у діях голови комісії: «19 червня проходила установча нарада з питань підготовки до комплексної перевірки нашого міста. Тоді я сказав голові комісії, що постановою Кабінету міністрів було відмінено всі перевірки, і вона іде врозріз із постановою Кабміну».

 

Представники періодичних видань після слова міського голови мали нагоду задати питання, які їх хвилюють.

 

- Після підсумків колегії роменці чекають від Вас конкретних дій, щоб показати, що не все так погано у житті міста, як випливає із результатів перевірки. Що Ви збираєтеся зробити в першу чергу?

 

На першому місці зараз стоїть підготовка міста до осінньо-зимового періоду. В минулому році підняли ціни на газ у два рази, цього року очікується також підвищення тарифів на 20%, електроенергія дорожчає постійно. Знаходячись в такій ситуації, ми повинні передбачити жорсткі заходи, щоб забезпечити життєдіяльність міста взимку.  На сьогодні ми ввели в експлуатацію 16 нових енергозберігаючих котлів в рамках програми ТАСІС. В Ромнах одна із найстаріших тепломереж в області. Старі котли втрачають до 40% тепла. Головне – забезпечити життєдіяльність, щоб були вода, тепло в будинках, утримання транспорту, функціонування лікарень та шкіл. Треба планомірно покращувати рівень нашого життя, а не чекати чиєїсь допомоги. Кожна людина – коваль свого щастя.

 

Щодо стану доріг, то хочу наголосити, що роботи велися планово, а не з нагоди приїзду Миколи Лаврика. Ми їх почали ще з весняних толок, проводимо покіс трави тощо. Ми б проводили ремонт в будь-якому випадку, незалежно від того, їхали б до нас гості з області чи ні. Стан доріг повністю залежний від фінансування. Через зміни до порядку сплати транспортного податку, значну частку внесків ми отримаємо наприкінці року, коли ремонт не проводитимуть. Щоб швидше провести роботи на окремих ділянках, я звернувся до благодійників, які й надали спонсорську допомогу. Зокрема, це – Олександр Саєнко та Володимир Дмитренко. Також допомагали деякі організації, але витрати велися не з бюджетних коштів, а із благодійних внесків.

 

- На виконкомі, який стосувався встановлення тарифів на водопостачання, представниця інспекції по цінах зазначила, що тарифи підприємство водопостачання встановлює економічно обґрунтованими. А на колегії прозвучала інформація, що ці ціни є невмотивовано завищеними і найвищими в області. То коли ж була сказана правда?

 

Я вже говорив, що у звіті містилося багато неточностей. Там було порівняння із середньообласними показниками. Але це не коректне порівняння. Треба враховувати і рельєф місцевості. Адже деякі міста розташовані на рівнині, а Ромни мають два підйоми води, тобто нам  доводиться подавати воду на більший перепад висот, у нас в два рази більші затрати на енергію. Зараз ми беремо воду з глибини 270-260 м. Цей горизонт має великий вміст заліза, саме тому маємо таку низьку якість води. Планували пробурити глибшу свердловину, але замість намічених 12 млн. грн. на це виділили лише 4 млн., яких вистачить тільки на зарплату. Тому поки що роботи припинені.

 

- На колегії прозвучали зауваження про завищений кількісний склад виконкому. Чи плануються скорочення?

 

До кількісного складу включили не лише працівників апарату, а і 5 робітників техперсоналу. Ось тому і вийшла така цифра. На початку цього року Кабмін вніс рекомендацію щодо скорочення апарату на 50%. Але це тільки проект, а не  рішення, і ми не можемо його виконувати. Та й взагалі, адмінреформу треба проводити планово і згідно загальних тенденцій.

Міський голова кілька разів відмітив, що перевірка проходила втаємничено і представники виконкому не мали доступу до матеріалів комісії. За його словами, це є порушенням норм проведення таких перевірок.

Далі Ярослав Панченко, спеціаліст відділу економіки, навів ціни на тепло по містах області: «За одну гКал у Ромнах сплачують 235 грн., середньообласний показник – 235,7 грн. У Сумах наразі найменші тарифи – 217,6 грн., у Глухові – 234,9 грн., у Конотопі – 226, у Лебедині – 331 грн. Але справа в тому, що у нашому місті не всі будинки забезпечені лічильниками, більше 60% населення сплачує за квадратні метри житла. Сьогодні середній тариф по місту становить 4,44 грн.

 

Щодо тарифу на воду, то він дійсно є високим у Ромнах, ми від цього не відмовляємося. Але у цьому тарифі згідно висновку державної інспекції по цінах рентабельність є нульовою  і додається 20% ПДВ. Крім того, тариф міг би бути ще нижчим, якби депутати підтримали пропозицію про об’єднання водопостачальних організацій в одну. Тоді  вартість води знизилася б на 1 грн. Зараз кожен мешканець в середньому сплачує 4,64 грн. при середньому показнику по області 3,30 грн., але в деяких містах він досягає і 5 грн.», - наголосив Ярослав Панченко.

 

Павло Помаран пояснив, чому в інших містах області сплачують менше за тепло. Вся справа в енергії, яку виробляють теплоелектроцентралі. Саме через потужні ТЕЦи вони менше витрачають на виробництво тепла.

 

Помаран вважає великим досягненням нашого міста, що ми знаходимося на 4-5 місті серед 7 обласних, які бралися до уваги під час перевірки. Мовляв, що ж тоді казати за ті міста, які мають останнє місце? 4 місце – це середина, але за висновками перевірки воно є найгіршим.

 

«У мене немає образи ні на кого, - підвів підсумки мер міста. Ми сприймемо ті аналітичні матеріали, які викладені у проекті розпорядження і відпрацюємо всі заходи для покращення роботи у різних напрямках. Можливо, в цьому і є нам допомога. Ми відповідальні люди (працівники виконкому – ред.), маємо вже певний рівень професіоналізму, працюємо 5-ий рік, забезпечували місто всім, що необхідно для його життєдіяльності. Ми будемо впливати на ситуацію всіма доступними засобами, в тому числі, залучаючи служби облдержадміністрації. Я на оптимістичній ноті. Тим більше, що нам дійсно є чим пишатися».

 

Тетяна Івасин

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009