Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Книжкове свято
Тандем-пресс
Четвер, 01 жовтня 2009, 14:09      Ромни, Сумська область

У вік інтенсивного розвитку прогресивних технологій звичними стають такі речі, як Інтернет та супутникове телебачення. Але незважаючи на це, не втрачає популярності і традиційне джерело знань – книга. 30 вересня – професійне свято усіх, хто присвятив себе книгам. Саме цього дня відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Начальник Роменської районної бібліотеки Наталія Рибачок запевнила, що книги люди не стали цінити менше, адже іноді саме вони дають відповіді на питання, що хвилюють читача, і які не вдається знайти у всесвітній павутині.

 

- Наталіє Едуардівно, 30 вересня у бібліотекарів професійне свято. Скільки працівників Роменської районної централізованої бібліотечної системи відмічатимуть це свято?

 

Зараз у районній мережі працює 67 спеціалістів у 47 бібліотеках. Вони обслуговують близько 28 тисяч читачів району. Фонд літератури становить 476 тисяч примірників, з них 30 тисяч знаходиться у центральній районній бібліотеці. Приємно, що ми маємо багато відвідувачів усіх категорій:  школярі та студенти,  пенсіонери, працююча молодь. Цього року ми відзначатимемо своє професійне свято 11-й раз. Традиційно проведемо день відкритих дверей, запросимо наших постійних читачів, для молодших школярів організуємо екскурсії, бібліотечні уроки. Наше свято співпадає з днем Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Ці святі є покровителями мудрості, та й в нашому колективі є жінки з такими іменами, тож це є теж приводом для свята.

 

- За останній час як змінилося ставлення громадян до книг? Чи зменшилась кількість користувачів?

 

На мій погляд, не зменшилась, просто тепер є інші категорії користувачів. Зараз в основному відвідувачами є учні та студенти, які користуються літературою програмного характеру. І можна сміливо казати, що Інтернет не замінює книгу, все одно є дані, які не знайдеш в мережі, зокрема, краєзнавча література. Багато відвідувачів пенсійного віку, та й постійних читачів - вдосталь.

 

- Які книжки користуються популярністю у читачів старшого віку?

 

Вони цікавляться сучасною українською літературою, воєнною тематикою, творами про Голодомор, фантастикою, любовними романами. Ми отримуємо літературу із обласної універсальної наукової бібліотеки, недавно отримали 1200 примірників, які вже почали роздавати бібліотечним пунктам, серед них є і сучасна література, і методична, і видання на тему Голодомора, історії України. Тому нам не соромно запросити гостей у сільські бібліотеки, бо вони обладнані на високому рівні, рідко нашим працівникам не вдається знайти книжку, яка цікавить читача.

 

- Чи функціонують на базі сільських бібліотек гуртки?

 

Так, всього є 26 клубів за інтересами для людей різного віку. Вони в основному краєзнавчого характеру, пізнавального (для дітей), екологічного, клуби для жінок, молоді.

 

- У Вас діє акція «Подаруй бібліотеці книгу». Чи користується вона попитом у населення? Які видання до Вас потрапляють найчастіше?

 

Дійсно, люди приносять різні книжки, переважно це видання радянських часів. Бібліотекарі звертаються  до сільських голів, керівників господарств, завдяки яким отримуємо сучасну літературу. Багато підприємців теж приносять нові книжки. Більшість таких дарунків ми не залишаємо у центральній бібліотеці, а відправляємо на села. Не відмовляють нам у підтримці відомі земляки із сіл району. Це  вже стало доброю традицією, щоб ті, хто приїздить в гості у рідне село, дарував книжки сільській бібліотеці. Крім того, ми і закупаємо щорічно нові видання. Адже надаємо платні послуги і тому можемо використати ці надходження на закупівлю.

 

- Чи опановують працівники бібліотек комп’ютери?

 

Так, у цьому році закупили три комп’ютери для сільських бібліотек, така подія сталася вперше. Тепер ми плануємо підключити їх до Інтернету. А взагалі, комп’ютери нам дуже потрібні. Нову техніку отримали ті села, які зможуть надавати платні послуги. Тож тепер бібліотекарі знайомляться з новою для них технікою.

 

- Розкажіть, будь ласка,  про Вас та Ваших працівників.

 

Колектив зараз стабільний і доволі молодий. Середній вік становить менше 40 років, переважно жінки мають середню спеціальну освіту, є і вища освіта. Я працюю у бібліотечній системі 20 років, а на посаді начальника – 8 років. Тобто виходить, що все моє життя пов’язане з книгами. Дуже люблю читати, особливо українську сучасну літературу. Всіх запрошую завітати у бібліотеку та знайти книгу за своїм смаком.

 

Тетяна Івасин

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мельзавод
Мельзавод