Ромны. Romny. Ромни. інфо

Скоро зігріємось
Тандем-пресс
Середа, 14 жовтня 2009, 16:40      Ромни, Сумська область

Восени всіх без виключення турбує питання теплопостачання. Якою буде вартість газу для споживачів? Чи підтвердиться інформація про подорожчання газу на 20% для населення? Коли почнеться опалювальний період у квартирах?

 

Щоб отримати відповіді на ці та інші питання, журналіст газети «Тандем» зустрівся з головним інженером управління по експлуатації газового господарства Василем Дем’янченком.

 

Газ не дорожчає. Поки що

 

«На даний час інформація про подорожчання газу не підтвердилась, ціна залишається на існуючому рівні, - заспокоїв Василь Андрійович. Є 4 цінові категорії, вартість газу для яких залежить від рівня його споживання. Перша категорія – споживачі, котрі використовують до 2500 кубічних метрів газу за рік, сплачують по 0,48 грн. за м. куб. ІІ категорія – це споживачі, котрі використовують від 2,5 до 6 тис. кубометрів газу. Для них вартість газу становить 0,72 грн. третя і четверта категорії – мало чисельні, бо вони споживають газ об’ємом понад 6 тис. м. куб.

 

Загальна сума боргу населення за спожитий природний газ становить 1 млн. 934 тис. грн. До боржників застосовуємо різні шляхи впливу: проводимо роз’яснювальну роботу, попереджуємо про відключення (якщо за 10 днів оплата не проводиться, то відключаємо газ), подаємо до суду. Порівняно з попереднім роком, сума боргу дещо зменшилась.

 

Опалювання будинків почнеться за планом – з 15 жовтня, хоча є інформація, що, можливо, деякі заклади почнуть опалюватися пізніше. Цього року ми завчасно повідомляли, що в разі не надання довідки про наявність коштів на фінансування газопостачання управління буде змушене припинити постачання газу підприємствам, організаціям, освітнім закладам. З  таким розрахунком організовувався і навчальний процес у школах.  Крім того, ми зверталися до кожної бюджетної установи, в основному отримували підтвердження, що вони здатні оплачувати того об’єму газу, який передбачають витратити.

 

Щодо індивідуального опалення, то в кінці 2007 року змінився порядок відключення окремих приміщень багатоповерхових будинків від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. Відповідно є наказ Міністерства житлово-комунального господарства, який затверджує юридичний порядок даного питання. Згідно цього наказу відключення може проводитися тільки всього будинку одночасно і за згодою всіх його мешканців. Але якщо дозвіл на перехід був виданий до часу введення цього наказу (6 листопада 2007 року), то він є дійсним і видаються відповідні технічні умови для переходу на індивідуальне опалення. Випадків відключення від централізованого опалення всього будинку було лише кілька. Це пов’язано з тим, що в одному будинку проживають різні категорії людей, тому це є мало реальним. Взагалі, процес переходу за останні два роки призупинився».

 

Дороге наше тепло

 

Начальник КП «Ромникомунтепло» Георгій Кунцевич розповів: «Згідно вимогам інспекції по цінам, передбачається підвищення тарифів на тепло з 1 січня 2010 року. Зараз споживачі платять 4,63 грн. за 1 м. кв., а з 1 січня ця сума становитиме 5 грн. Плануємо ввести двоставкові тарифи. Хочу запевнити всіх мешканців, що на ціні це не позначиться, просто фінансове навантаження взимку дещо зменшиться і перейде на літній період.

 

Щодо боргів, то станом на 12.10 населення не сплатило 541 тис. грн., а  74 тис. грн. – загальна сума боргу юридичних осіб. Ми з порозумінням ставимося до труднощів зі сплатою  за тепло і проводимо реструктуризацію боргів. При наявності заяви боржника та договору сума заборгованості розподіляється на термін від 3 місяців до 1 року.

 

Хочеться наголосити, що підприємство готове до опалювального сезону і незалежно від погодних умов тепло у будинках з’явиться з 15 жовтня. А також маю прохання до всіх споживачів тепла: економте теплову енергію у ваших домівках. Не нехтуйте утепленням вікон, закривайте двері до під’їздів, підвалів. Адже стан тепломереж у нашому місті не найкращий, але коштів вистачає лише на аварійний ремонт окремих ділянок, а не всієї мережі одразу. До початку нового року плануємо установити котли, отримані нашим підприємством по проекту ТАСІС. Завдяки цим новим котлам буде відчутна економія енерго- та тепло ресурсів».

 

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Made in Ukraine
Made in Ukraine

Вхід на Ромни. інфоОголошення