Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Тандем-пресс Найперший автоінспектор у Ромнах
Найперший автоінспектор у Ромнах
Тандем-пресс
Четвер, 22 жовтня 2009, 10:33      Ромни, Сумська область

25 жовтня – день автомобілістів та дорожників25 жовтня – день автомобілістів та дорожників. Робота у представників цієї професії дуже відповідальна і від їх сумлінності та порядності часто залежить найцінніше – людське життя. Є у Ромнах людина, яка пам’ятає, якою була дорожня ситуація років 50 тому, і якою вона стала зараз. Івану Горовому 83 роки, і він все своє життя пов’язав з автомобілями, про що зовсім  не шкодує. Іван Дмитрович – перший автоінспектор у нашому місті. Саме на його очах проходило збільшення кількості машин на наших дорогах.

- Розкажіть про себе. Чому Ви вирішили пов’язати своє життя саме з роботою автоінспектора?

Мій трудовий шлях почався одразу після повернення з війни. На фронт мене забрали у 1943 році, коли не було ще 17 років. Родом я з села Павлівка Білопільського району. На війні  був снайпером, командиром відділення. Я пройшов Румунію, Болгарію, Угорщину, Чехословаччину, Німеччину. Саме в Німеччині і зустрів перемогу. Після демобілізації поїхав до себе в Білопілля. А ще у роки військової служби я очолював ДАІ при військовій частині. Тому мене одразу направили в Суми на посаду дорожнього інспектора. Потім поїхав у Білопілля, де я відпрацював 10 років. Там я досяг пенсійного віку, пройшов шлях від сержанта до підполковника. А саме в цей  час знову викликали в Суми, запропонували посаду інспектора в Ромнах. Тут я працюю з січня 1960 року.

Я все життя зв’язаний з автомобілістами. Я і сам весь час мав власний мотоцикл і службові машину та мотоцикл. У нас із водіями завжди була взаємна повага, ніколи не було скарг на мою роботу. Крім Роменського району обслуговував також Недригайлівський і Талалаївський райони.

- Іване Дмитровичу, порівняйте, якими були автомобілісти раніше і зараз. Що змінилося?

Коли я почав тут працювати, посада водія була дуже престижною, вони ходили в галіфе, що в ті часи вважалося справжнім шиком. Та й мало тоді було автомобілістів. Порушень фіксувалося значно менше. Поважали водії за справедливе ставлення до себе, і тих, хто не брав хабарі. У Ромнах я започаткував традицію звітувати перед автомобілістами. Ми збиралися у будинку культури, я зачитував доповідь про свою роботу. Раніше стосунки між водіями були значно краще.

- Яке Ваше ставлення до жінок за кермом?

Я завжди поважав жінок-водіїв. Чесно скажу: жодної жінки не покарав. Хоча тоді їх було одиниці. А зараз і зовсім молоденькі дівчатка сідають за кермо. У ті часи це була велика рідкість. І всі автомобілістки були мужніми і розумними особистостями.

- З якими проблемами Ви найчастіше стикалися за час своєї роботи?

Головна наша задача: зменшити кількість пригод на дорогах, особливо з людськими жертвами. Всі мої підлеглі та я особисто часто відвідували школи, ми пояснювали дітям важливість дотримання правил дорожнього руху. Саме цей показник вважався найголовнішим – відсутність дитячого травматизму.

- А чим Вам подобалася робота в ДАІ?

Я ще з дитинства полюбив техніку і завжди був на військовій службі. Ну і, безперечно, любов до дороги та інших водіїв. До своєї роботи ставився відповідально, чого вимагав і від підлеглих. Раніше, щоб отримати машину, треба було подавати прохання до обласного управління ДАІ, вони перевіряли, чи маю я достатню кількість доходів і лише після цього дозволяли. А зараз скільки таких людей, що вибудовують собі палаци і мають кілька машин. А от яким способом вони їм дісталися – велике питання.

- Чим займаєтеся після виходу на пенсію?

Взагалі, я лише другий рік не працюю, звик  чимось займатися, а не сидіти вдома. Але останнім часом здоров’я почало погіршуватися, тож вирішив піти на заслужений відпочинок. Вдома  маю велику пасіку, разом з моєю дружиною ми цим займаємося.

- Ваше спілкування з нинішніми даішниками продовжується і зараз?

Безумовно! Вони мене запрошують на усі свої урочистості, радяться зі мною. Дружу і підтримую стосунки не лише з працівниками ДАІ, а й з міліціонерами та співробітниками виправної колонії, де теж працював. Чесно кажучи, ДАІ – це чи не єдина організація, яка пам’ятає про своїх пенсіонерів. А це дуже радує. На дні народження обов’язково приходять в гості до мене, не забувають.

- Іване Дмитровичу, не є секретом хабарництво серед працівників ДАІ. Як Ви до цього ставитеся?

На мою думку, перш за все треба виховувати людей, необхідна ідеологія. Потрібна мораль та зацікавленість водіїв у тому, що на дорозі вкрай важливо дотримуватися дисципліни. На жаль, сьогодні власники машин поводяться не завжди чесно. Через це зросла і кількість жертв на дорогах. Саме дисципліна є запорукою того, що аварій стане менше. А від чого насамперед залежить дисципліна? Не від розміру штрафів, а від самосвідомості та відчуття відповідальності в усіх водіїв. Раніше ніхто не дозволяв собі сідати за кермо після випитої чарки. А, як відомо, алкоголізм є причиною ледь не половини всіх аварій. От коли всі усвідомлять, що спиртне і кермо – не сумісні, наші шляхи стануть безпечнішими.

Хочу привітати всіх автомобілістів із професійним святом і побажати спокійних мандрівок за кермом.

Прес-досьє

Горовий Іван Дмитрович народився 28 квітня 1927р. в с.Павлівка Білопільського р-ну Сумської обл.

Освіта середня технічна.

З грудня 1944р.- курсант 30-окружної школи снайперів. Під Шверіном (Німеччина) при веденні бойових операцій отримав поранення правої ноги, попав в госпіталь.

З березня 1960 р. по 1972 р. працював в м. Ромни на посаді старшого державтоінспектора РВ міліціі.

За вислугою років пішов на пенсію у 1980р. у званні підполковника.

Тетяна Івасин

25 жовтня – день автомобілістів та дорожників

Іван Горовий разом з інспекторами Роменського ДАІ (І. Горовий – третій справа).

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop55
konotop55

Вхід на Ромни. інфоОголошення