Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Дискусії не вийшло
Тандем-пресс
Четвер, 22 жовтня 2009, 10:37      Ромни, Сумська область

Президент України Віктор Ющенко запропонував новий варіант головного документу країни. Серед основних новацій – скасування депутатської недоторканності, розширення повноважень місцевих органів самоврядування, введення сенату (друга палата двопалатного парламенту), надання більшої кількості прав кожному громадянину.

Щоправда, останній пункт є цілком суперечливим, адже і нині діюча Конституція містить пункти, які регламентують права громадян, але вони не завжди і не всіма виконуються, та й керівництво частіше пам’ятає про наші обов’язки, а не права.

Минулої п’ятниці лідери учнівського самоврядування, представники громадських молодіжних об’єднань разом з представниками міського керівництва спробували обговорити нові статті запропонованої Конституції. Однак як такого обговорення не було: молодь виявилася на диво пасивною (чи не обізнаною). За виключенням трьох-чотирьох чоловік майже ніхто і не проявляв інтересу до теми обговорення.

Зокрема присутні дискутували щодо таких пунктів нового проекту документу: патріотизм, рівні права та право на освіту. Як відомо, відтепер випускники шкіл проходять незалежне оцінювання, яке дає змогу вступати у вищі навчальні заклади. Молоді активісти відмітили, що очікуваного зменшення корупції при вступах до вишів аж ніяк не сталося, все одно у вузи часто потрапляють ті, хто зміг заплатити, а не ті, хто має достатній рівень знань. Учасники обговорення відмітили, що і спеціалісти при виході з вузів будуть відповідні. Та ще й з урахуванням того, що часто абітурієнти подають документи до великої кількості вузів. Судячи з цього, їх не хвилює майбутній фах, а лише наявність диплому про вищу освіту. Отже, своїм правом на освіту вдається скористатися не всім.

Мер Павло Помаран зазначив, що найбільша вада нашого суспільства – корупція. І задав риторичне запитання: «Чому ми дійшли до такого рівня корупції і як її можна подолати?» Також пролунала думка, що регламентованої законом рівності не досягнуть до того часу, поки є депутатська недоторканність.

Не виникло розбіжності думок при озвученні тези: «Єдиною державною мовою повинна бути українська». Насправді, саме мова є консолідуючим чинником, а всі звинувачення в ущемленні прав російськомовного населення є дуже перебільшеними.

Міський голова хоч і був радий, що в обговоренні такого важливого питання, як новий проект Конституції, взяла молодь, але відмітив: щоб гарно проводити дебати, треба їх проводити часто. Тож будемо чекати на чергову спробу  дискусії.

Тетяна Івасин

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Міст через Сулу
Міст через Сулу