Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Погляд Горе від розуму та контрольних
Горе від розуму та контрольних
Погляд
Четвер, 28 квітня 2011, 20:58      Ромни, Сумська область

У цьому навчальному році учнів 5-8 класів чекає процедура проходження через підсумкові контрольні роботи. Діти 5-6 класів писатимуть контрольні роботи з  математики, української мови, історії України та іноземної мови.

Для школярів 7-8 класів математика буде розділена на два предмети: алгебру та геометрію. Проходитимуть ці контрольні роботи з 10 по 20 травня.

Головний спеціаліст відділу освіти Олександр Матяш пояснив, що насправді ці контрольні не є чимось абсолютно новим в освіті. Адже і раніше наприкінці навчального року учні писали директорські контрольні роботи. «Вже давно існують вимоги до набутих учнями протягом року знань і передбачалася певна кількість контрольних робіт з кожного предмету, - говорить Олександр Миколайович. Їх ніхто не відміняв, та й відділ освіти щороку дає свої контрольні роботи. Відмінність, яка з’явилася цього року, полягає у збільшенні кількості варіантів. Якщо раніше пропонувалося не більше трьох варіантів, то тепер їх не менше 10 для кожного класу. Всі завдання є єдиними для всіх навчальних закладів України і відповідають програмним вимогам. До того ж, більшість контрольних робіт подано у вигляді тестових завдань».

Як відомо, по кожному предмету вже надруковані збірники із завданнями та відповідями. Зверніть увагу, що якщо підручники іноді видані школярам не в повному обсязі, то із посібниками таких проблем не було. Пан Олександр заспокоїв мене, що ніхто не зобов’язує скуповувати ці збірники, адже всі матеріали є в інтернеті: «Часто діти самі бажають придбати ці завдання, аби бути готовим до будь-якого варіанту. Роботи перевірятимуть ті ж викладачі, котрі працювали з дітьми і протягом навчального року. А це теж зроблено для того, аби діти почувалися комфортно, бо вони писатимуть контрольні роботи у рідних стінах школи». Додав також Олександр Миколайович, що контрольні роботи потрібні для того, аби визначити, який рівень знань мають наші школярі.

Поцікавилися ми думкою і безпосередніх виконавців – вчителів. Вони бачать у цих контрольних роботах більше мінусів, ніж плюсів. Зокрема, найочевиднішим є те, що насправді ці роботи не відображатимуть реальної картини рівня знань, адже всі варіанти вже будуть опрацьовані заздалегідь.

Щодо збірників завдань, то їх укладали в основному не практикуючі педагоги, а аспіранти, котрі не зовсім реально уявляють педагогічний процес через відсутність у них практичних навичок. Не менш дивним виглядає і те, що на друк цих посібників гроші знайшлися досить швидко, а от на підручники – ні (як відомо, з деяких предметів досі не всі класи отримали повний комплект книжок – авт.). Також містять деякі посібники і технічні та змістовні помилки: у деяких питаннях немає жодної правильної відповіді або дві одночасно. Не рідко трапляється, що подана у контрольних роботах тема вивчається тільки у травні – саме тоді, коли будуть писатися контрольні, тобто викладачам доведеться вносити корективи до запланованого на рік темпу викладу навчального матеріалу. Незручність викликає і те, що про них повідомили не на початку року.

Серед плюсів педагоги відзначають активізацію дітей у навчанні та поступову підготовку до ЗНО у випускному класі. Також помітно, що учні з більшим ентузіазмом почали ставитися до навчального процесу саме через те, що оцінка за контрольну роботу впливає на річну. Про те, чим закінчиться дана полеміка з приводу контрольних робіт, можна буде робити висновки тільки після їх завершення.

 

Тетяна Івасин

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг

Вхід на Ромни. інфоОголошення