Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Погляд Щоб днем любові став кожен день
Щоб днем любові став кожен день
Погляд
Четвер, 14 лютого 2013, 22:34      Ромни, Сумська область

Нікому не треба пояснювати, чим відома дата 14 лютого. Вірно, саме цей день вважається святом закоханих. І напередодні багато людей ідуть до крамниць, аби придбати м’яку іграшку, солодощі, парфуми, якими потішить «другу половину» покупця. При чому найпоширенішим атрибутом цього дня є серце та червоний колір.

Звісно ж, це дуже приємно. У першу чергу приємно продавцям такого дріб’язку. Вже звично перед 14 числом трохи завищують ціни на квіти чи на вітальні листівки. А насправді, свої почуття можна висловити навіть щирими словами вдячності та любові. Й не обов’язково  об’єктом зізнання буде кохана людина: можна зайвий раз нагадати батькам чи вірному другу, як ми дорожимо ними. Та навіть продавцю, котрий завжди вас якісно обслуговує, буде приємно почути похвалу.

Оскільки ми живемо у православній країні, то хочеться поглянути на цей день ще й з точки зору саме цього віросповідання. Настоятель храму Всіх Святих протоієрей Димитрій Долгий розповів про ставлення православної церкви до згаданого свята: «Ситуація зараз складається так, наче тільки один день у рік є днем любові. А потрібно, щоб кожен день був таким – як у стосунках між людьми, так і в духовному плані. Церква не проти цього дня як свята, але проти того, щоб 14 лютого зводилося до банального застілля, чи – того гірше – до плотських утіх. Насправді, для християн їжа не повинна бути сенсом життя, - переконаний священик. До того ж, святий Валентин не є достойним прикладом в очах церкви, адже його життя було протестом проти чернецтва та церкви загалом.

Святі благовірна княгиня Февронія і князь Петро Муромські своїм життям показали, якою повинна бути любов – жертовною й самовідданою. Діва Февронія була селянкою, але завдяки тому, що зуміла зцілити князя Петра, одружилася з ним. Це визвало гнів бояр, але сила кохання перемогла і впродовж усього життя святе подружжя прославилось благочестям і милосердям. Вони померли в один день та час 8 липня, коли і вшановується їх пам'ять».

 

Тетяна Єліна

 

До відома читачів: святий Валентин є католицьким «персонажем». Відзначати день закоханих саме на його честь –  це те саме, що  відмічати Різдво 25 грудня. Насправді, наша церква має своїх покровителів сім’ї, кохання, шлюбу: святі Петро та Февронія (покровителі молодят), свята блаженна Ксенія Петербурзька (до неї звертаються при сімейних негараздах), мученики Адріан і Наталія (їм моляться про лад та любов між подружжям).

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Атракціон
Атракціон

Вхід на Ромни. інфоОголошення