Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини У першу чергу – профілактика
У першу чергу – профілактика
Вісті Роменщини
Вівторок, 08 грудня 2009, 08:39      Ромни, Сумська область

Працівники виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за­хворювань у м. Ромни надають всебічну допомогу підприємствам щодо організації належної роботи з охорони праці та профілактики нещасних випадків на виробництві. Так, представники відді­лення Фонду разом з органами місцевої виконавчої влади, нагляду за охороною праці, санітарно-епідеміологічною та пожежною службами систематично проводять комплексні перевірки, наради, семінари, учасниками яких є посадові особи підприємств. Постійно розповсюджуються зразки документів із розслідування нещасних випадків, інші нормативні документи з охорони праці й загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання як у друкованому, так і в електронному вигляді. З початку року розповсюджено понад 5000 екземплярів нормативних актів, журналів, плакатів, листівок та іншої спеціальної літератури з питань охорони праці більш як на 30 підприємствах міста на суму 7,5 тис. грн. Страхувальникам надано 58  консультацій за зверненнями посадових осіб та працівників підприємств з питань охорони праці.

 

Для пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці робочий орган Фонду організовує публікації в пресі, зокрема у міськра­йонній газеті "Вісті Роменщини" надруковано 4 статті.

 

Робочі органи Фонду разом з теруправлінням Держгірпромнагляду, місцевими органами влади розглянули питання щодо проведення спільних перевірок стану охорони праці на підприємствах міста, району, спільної роботи у плані притягнення до відповідальності осіб, які систематично порушують працеохоронне законодавство, та заборони експлуатації обладнання, що не відповідає вимогам безпеки.

 

У цьому році проведено 24 перевірки стану профілактичної роботи на підприємствах міста. Всім керівникам видані подання з переліком порушень законодавчих актів. Виявлено 124 порушення нормативно-правових актів з охорони праці. На деяких підприємствах були факти неякісного проведення повторного інструктажу з питань охорони праці. Чимало порушень допущено самими керівниками структурних підроз­ді­лів. Так, електричні щити технологічного обладнання не закривалися на запірні пристрої. Відкритий доступ до контактів струмоведучих елементів, на територіях і в приміщеннях підпри­ємств були несправні металеві й дерев'яні драбини та ін.

 

Кращий стан охорони праці на підприємствах Південної залізниці: завод "Буддеталь" та локомотивне депо. Гірший - у ДП "Роменський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України".

 

У цьому році в м. Ромни травмовано 4 особи. Всі випадки пов'язані з виробництвом. За аналогічний період минулого року трапилось 13 нещасних випадків, з них 3 зі смертельними наслідками. Як бачимо, травматизм у місті зменшився на 70%. Вважаю, що це дасть позитивний результат.

 

Після ретельного проведення розслідування комісіями підпри­ємств виявлені винні особи, проведені відповідні заходи щодо усунення причин нещасних випадків.

 

Продовжується практика приховування нещасних випадків на виробництві. Так, у ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина" (голова правління С.Є. Бережной) нещасний випадок трапився 30 березня, а повідомлення до від­ділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за­хворю­вань України у м. Ромни надійшло 3 квітня. Згідно із законодавством,  керівник підприємства, де трапився нещасний випадок, повинен повідомити Фонд протягом доби. Це тільки призводить керів­ництво підприємства до неприємного клопоту та адміністративної відповідальності.

 

Володимир КУШНІРЕНКО, 

страховий експерт

з охорони праці.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

32
32

Вхід на Ромни. інфоОголошення