Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Епідемія куріння
Епідемія куріння
Вісті Роменщини
П'ятниця, 11 грудня 2009, 14:47      Ромни, Сумська область

Вона охопила третину населення земної кулі. Стратегія тютюнової індустрії, спрямована на поширення тютюнових виробів серед молодих жінок, створює особливу небезпеку.

 

Дослідження виявили, що у жінок-курців знижується здатність мати дітей. Куріння може стати причиною безпліддя жінок та на 3 роки наближує настання менопаузи. Для молодих представниць прекрасної статі цю шкідливу звичку можна порівняти з видаленням одного яєчника. Із вживанням тютюну під час вагітності пов'язана велика ймовірність затримки росту дитини до народження, спонтанні аборти, передчасний вихід навколоплідних вод, передчасні пологи.

 

Куріння під час вагітності у 20-30% є причиною народження дітей з недостатньою масою тіла, у 10% - дитячої смертності, збільшення частоти синдрому раптової смертності протягом першого року життя. Материнське куріння до і після пологів є причиною астми у дітей молодшого віку, зниження інтелектуального потенціалу дитини після народження. Підвищує ризик виникнення діабету й ожиріння, малюка часто турбують застудні захворювання, бронхіти, пневмонії, гострий отит, карієс.

 

Наслідки внутрішньоутробного впливу компонентів тютюнового диму позначаються на всіх системах органів дитини й можуть проявитися як структурними дефектами, так і проблемами поведінки та розвитку.

 

Вважається, що раннє припинення куріння зводить ризик до мінімуму. Але проведене у Швеції дослідження, ґрунтоване на матеріалах про 1413811 дітей, матері яких курили на початку вагітності, виявило збільшену ймовірність численних вад розвитку на 15%.

 

Ганна ІВАНЧЕНКО, 

лікар-санолог

райСЕС.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop51
konotop51

Вхід на Ромни. інфоОголошення