Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Стипендіатки Алфьоровського фонду
Стипендіатки Алфьоровського фонду
Вісті Роменщини
Вівторок, 12 січня 2010, 23:20      Ромни, Сумська область
Спеціалізована загальноосвітня школа № 2 ім. А.Ф. Йоффе відома співпрацею з науковими інституціями як України, так і зарубіжжя.

Рада шкільного музею листується з фізико-технічним інститутом імені нашого земляка А.Ф. Йоффе у Санкт-Петербурзі, інститутом термоелектрики у Чернівцях, Національним антарктичним науковим центром України в Києві, науково-дослідним судном "Академік Йоффе" в Калінінграді (Росія), "Роменським земляцтвом" у Санкт-Петербурзі та Києві, а також із багатьма відомими випускниками школи.

Австралійський фізик Джуліан Голдсміт, який побував у нашому навчальному закладі у 2005 році в ході міжнародної фізичної конференції, подарував німецьке видання своєї праці "Термоелектрика". Віце-президент Національної академії наук України А.Г. Наумовець, відвідавши школу в 2007 році, надіслав цікаві матеріали для юних фізиків. Дві посилки з книгами, науковими статтями, яскравими національними альбомами прибули з Таджикистану від академіка М.М. Мамедова.

Нещодавно надійшло ще одне радісне повідомлення. Фонд підтримки освіти і науки лауреата Нобелівської премії Ж.І. Алфьорова запропонував дві іменні стипендії для учнів нашої школи. Алфьоровський фонд існує з 2001 року й підтримує молодих учених, аспірантів, студентів, школярів, які проявили особливі здібності перш за все у галузі фізики. Завдячуючи йому втілюються науково-технічні програми і проекти з розробки і використання науковоємних технологій, що відповідають пріоритетним напрямкам розвитку науки й техніки. Серед стипендіатів - науковці Росії, України, Казахстану та інших країн.

Відтепер в Україні дві школи, де навчаються стипендіати видатного вченого сучасності - Комарівська ЗОШ Корсунь-Шевченківського району Черкащини, на землях якої у роки Великої Вітчизняної війни загинув брат академіка Маркс Алфьоров, а також Роменська СЗОШ № 2, яка носить ім'я керівника і наукового наставника Алфьорова А.Ф. Йоффе. Педагогічна рада нашої школи одноголосно вирішила надати стипендії кращим школярам, призерам олімпіад, творчих і художніх конкурсів, переможцям різноманітних змагань - ученицям 11А класу Вірі Грибовод і 9Б Вікторії Степаненко.

Сподіваємося, що співпраця з Алфьоровським фондом буде довготривалою і найрозумніші, найталановитіші діти отримуватимуть гідну винагороду за свою інтелектуальну працю, адже це майбутнє нашої науки, освіти і держави.

Лідія СКРИПКА,
директор школи.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня

Вхід на Ромни. інфоОголошення