Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Недешева лазнева «церемонія»
Недешева лазнева «церемонія»
Вісті Роменщини
Четвер, 28 січня 2010, 14:34      Ромни, Сумська область

Аналогом прадавньої чайної церемонії в Китаї можна вважати лазневі традиції на Русі, які, набравши ознак мало не національного ритуалу, збереглися в Україні й понині. Принаймні про таке ставлення багатьох роменців до особистої, а правильніше громадської гігієни, свідчать листи, які щозими надходять до редакції "Вістей Роменщини". У своїх зверненнях автори вимагають доступності й комфортності в роботі міської лазні, особливо в період холодів.

 

Зі зростанням цін на енергоносії це дійсно досить дороге задоволення, тому комунальна лазня не працює з осені. Автори листа (більше сорока підписів) перейнялися проблемою настільки, що вважають її питанням загальнодержавного значення. Напевно, саме тому своє звернення, з яким пропонуємо ознайомитися читачам, вони адресували не тільки місцевій владі. Судіть самі:

 

"Прем'єр-міністру України Юлії Володимирівні

Тимошенко.

Гол. адміністрації м. Ромни.

Гол. лікарю

санепідемстанції м. Ромни.

 

Звертаємося до вас з проханням допомогти нам у найбільш наболілому й необхідному для життя та здоров'я нації - у старовинному місті Ромни відкрити міську лазню для більше 50 тисяч мешканців.

 

Не всі мають благоустроєні квартири або достаток, щоб відвідувати приватні лазні. Є старики, діти та інші люди, які потребують хоча б раз на місяць поспілкуватися, помитися в лазні, відійшовши від усіх життєвих клопотів. Одна єдина радість - сходити в лазню. Але й цього нас позбавляють. Від вашого рішення залежить така малість - дати радість мешканцям Ромен".

 

Зміст листа цілком відповідає, на жаль, уже традиційним зверненням у стилі "гласу волаючого в пустелі". Навіть не зовсім зрозуміло, якій "адміністрації" він призначений, адже є тільки Роменська районна державна адміністрація. Крім того, Юлія Володимирівна особисто, безперечно, його не читатиме, а відкриття міської лаз­ні не входить до компетенції головного лікаря санепідемстанції - місто ж не військовий об'єкт.

 

Насправді проблемою було й залишається фінансування - комунальне підприємство не потягне витрат лазні, а приведення плати за послуги до рівня економічно обґрунтованої призведе до її значного підвищення, якого не потягнуть саме ті верстви населення, про які згадується у зверненні. Надхо­джень же до міського бюджету, який теоретично може частково або й повністю компенсувати такі витрати, ледь ви­стачає на зарплату бюджетникам.          

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

40
40

Вхід на Ромни. інфоОголошення