Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини КОЗИРІ «ТЕХНО-МАШ-СЕРВІСУ»
КОЗИРІ «ТЕХНО-МАШ-СЕРВІСУ»
Вісті Роменщини
П'ятниця, 05 лютого 2010, 08:23      Ромни, Сумська область

Словосполучення "імпортне обладнання" чи " імпортна техніка" давно вже стали синонімами слів "якість", "надійність". А після того, як вітчизняний ринок заполонила закордонна продукція, чимало підприємств вимерли, як ті динозаври, й були розтягнуті "трупоїдами" на металобрухт і будматеріали, залишивши після себе кістяки цехів та виробничих підроз­ділів.

 

На щастя, в усі часи були ті, кому, за словами героя відомого фільму, прикро за державу. У 2004 році група небайдужих ентузіастів прийшла на руїни колишнього заводу АТС і в одному з цехів створила ТОВ "Техно-Маш-Сервіс". Враховуючи, що до цього засновники працювали у сфері виробництва цегли, то й нове підприємство спеціалізувалося в цій галузі. Його профілем стали випуск, ремонт і модернізація обладнання для виготовлення будматеріалів.

 

Варто зазначити, що за радянських часів існувало аналогічне державне підприємство з численними філіалами, яке займалося монтажем технологічних ліній, виведенням їх на проектну потужність. У бурхливі дев'яності, коли рвалися напрацьовані десятиліттями схеми реалізації товарів і послуг, воно припинило діяль­ність. Роменці вирішили зайняти пусту нішу. Адже в будь-якій галузі має бути підприємство, що спеціалізується на ремонті механізмів, розробці нових зразків.

 

Створене п'ять років тому ТОВ "Техно-Маш-Сервіс" довело свою життєдіяльність.

 

- У Маріуполі на цегельному заводі замінили німецький різак роменським, у Сєверодонецьку замість іспанського теж встановили наш, - із заслуженою гордістю говорить один із засновників товариства Іван Телющенко. - Ці та й інші випадки, коли надають перевагу вітчизняному обладнанню перед розрекламованим чужим, додають впевненості, що не святі горшки ліплять і закордонне не завжди означає краще. Ми можемо з ними успішно конкурувати. Ті ж вугільні установки португальці пропонують разів у десять дорожчі, але значно гірші за якістю.

 

Безумовно, сприяли успішному розвитку й авторитет та імідж засновників як надійних людей, зароблені ще під час роботи у ЗАТ "СБК". Тож замовники повністю довіряли. Починали з мінімуму, а зараз на підприємстві створено півтори сотні робочих місць. Люди вчасно одержують зар­плату, сплачуються податки, надається різноманітна допомога місту.

 

Відомий вислів, що той, хто дійсно хоче працювати, шукає шляхи, а хто не хоче, - причини, вкотре підтвердила світова криза. Доки, в тому числі й у Ромнах, на ряді підприємств запроваджували неповний робочий день, тиждень і т.п. як вимушені кроки через потря­сіння у світовій та вітчизняній економіках, у "ТМС" розмірковували, як заробити кошти. Бо криза - це не лише проблеми й негаразди, а й нові можливості, стимул для розвитку. І змогли віднайти новий шлях - впровадження енергозберігаючих технологій у виробництво цегли. Так з'явилися вищезгадані вугільні установки.

 

Поки що у сфері енергозбереження, за висловом Івана Телющенка, роботи непочатий край. Адже замість газу можна використовувати не лише ву­гіл­ля, а й відходи деревообробної промисловості та багато іншого. Зрозуміло, все нове - спочатку складне. Та й не завжди є розуміння необхідності впровадження новітніх технологій, незважаючи на досвід тієї ж Європи: мовляв, навіщо солома, брикети… краще звичний, хоч і дуже дорогий, природний газ.

 

- Починаючи з червня минулого року, вже на семи під­приємствах в Україні експлуатується розроблене на нашому підприємстві обладнання, де для випалювання цегли використовується замість газу вугіл­ля, - продовжує розповідь Іван Федорович. - А розпочалося все на зібранні акціонерів, де йшла мова про діяльність "ТМС" в умовах світової фінансової кризи. Вирішили, незважаючи на певні труднощі, все ж не змінювати основну спеціалізацію й зосередити зусилля у сфері енергозбереження. І, як показав час, не прогадали. Відразу зазначу, перехід на створені нашими конструкторами вугільні установки не означає крок назад. Навпаки, при їх виготовленні застосовані найновітніші технології - вугіл­ля у вигляді пилу потоком повітря подається до пальників, де й згорає. Фактично та ж ефективність, що й при використанні природного газу, але вартість продукції у два - два з половиною раза нижча. Під час випробувань навіть самі не очі­кували такого результату.

 

Ще одним козирем "Техно-Маш-Сервісу" є те, що його фахівці не лише виготовляють, а й монтують "під ключ", виконують необхідне налаштування свого обладнання, обслуговують у процесі експлуатації, за необхідності модернізують його.

 

Ще одним дітищем Івана Телющенка є відоме далеко за межами України підприємство з виготовлення клінкерної цегли "Керамейя". Йому й самому важко сказати, що рідніше: створене в Ромнах з нуля "ТМС" чи за участю солідних інвесторів - "Керамейя". Адже і в першому, і в другому випадках старт був ідентичний: на місці руїни постало сучасне підприємство. І вже за два місяці на "Керамейї" вийшли на проектну потужність. Ще за місяць технологічний брак складав менше одного відсотка випущеної продукції. Це й за європейськими "мірками" дуже-дуже швидко, а за нашими, з численними дозволами й узгодженнями…

 

Зараз на "Керамейї" функці­онує одна з найкращих у нашій державі та й близькому зару­біжжі лабораторія з вивчення сировини. Є ряд унікальних для України методик. Підтвер­дженням якості продукції може слугувати цегла, що лежить на стенді біля парадного входу в "ТМС". Вона за кілька років поспіль під палючим сонцем, дощем, снігом так і не втратила свого товарного вигляду.

 

Нині триває напруга над виготовленням нового виду продукції. конструктори "Техно-Маш-Сервісу" розробляють лінію з виробництва бруківки для "Керамейї" - першої в Україні. Складається враження, що Івану Федоровичу просто подобається бути лідером. Свого часу під його керівництвом організували випуск першої лицьової цегли у Роменському ЗАТ "СБК", клінкеру - на сум­ській "Керамейї", тепер настала черга бруківки.

 

Фактично такі люди, як Іван Телющенко і його однодумці, без зайвого пафосу творять справж­ню незалежність України. Не тоді, коли нічого не залежить від тебе, а навпаки. Щоб не бути голослівним, візьмемо той же клінкер. Раніше цю цеглу завозили з Європи, наповнюючи кишені закордонних виробників. Та й не лише, бо транспортувати цеглу теж дорого. Нині ж навпаки: вітчизняну продукцію в два з половиною раза дешевшу  світових аналогів з асортиментом понад 15 найменувань купують не лише на теренах України, а й за її межами - замовниками є Литва, Казахстан, Росія, Узбекистан, Білорусь, Польща… Покупці цих та й інших країн готові платити за високу якість високу ціну.

 

Павло КЛЮЧНИК.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв

Вхід на Ромни. інфоОголошення