Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини «Верхньосульський», «Середньосеймський», «Великий Бір»
«Верхньосульський», «Середньосеймський», «Великий Бір»
Вісті Роменщини
П'ятниця, 05 лютого 2010, 08:33      Ромни, Сумська область

Відповідно до Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків" на Сумщині планується створення трьох національних природних парків - "Великий Бір", "Верхньо­сульський" та "Середньосейм­сь­кий".

 

Заповідання - взяття під охорону держави - сьогодні є однією з найефективніших та найдієвіших форм охорони природних об'єктів і територій. Створення заповідних територій необхідне для збереження цінних видів рослинного і тваринного світу, унікальних ландшафтів, геологічних об'єктів тощо. Саме слово "заповідь" означає благородний і священний поклик віри у майбут­нє, що на межі тисячоліть дій­шов до наших днів із глибини сивої прадавнини. Можна довго розповідати про історію заповід­ної справи, а сьогодні життя диктує такі умови взаємодії суспільства і природи, коли разом із збереженням ми маємо обов'язок раціонально використовувати і від­творювати природні багатства.

 

Практичним втіленням такої взаємодії  у світі стали багатофункціональні природоохоронні території - національні природні парки (НПП): природоохоронні, науково-дослідні та рекреаційні установи загальнодержавного значення, що створюються для збереження у природному стані типових або унікальних природних комплексів, забезпечення умов для  організованого відпочинку.

 

На відміну від природного заповідника, в якому заборонено будь-яке втручання в перебіг природних процесів, на більшій території національного природного парку зберігаються тради­ційні види природокористування - лісове господарство, сінокосін­ня, випас худоби, спортивне полювання та рибальство, бджіль­ництво, збір грибів, ягід та лікар­ських рослин, заготівля дров то­що. Проте така  діяльність проводиться з суворим дотримання загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища. Законослухняні громадяни практично не відчують жодного обмеження в здійсненні звичайного користування природними ресурсами. Натомість любителі легкої поживи не зможуть спокійно себе почувати серед угідь нацпарку.

 

Для НПП розробляється проект організації території, охорони, відтворення, рекреаційного використання його природних комплексів і об'єктів. З урахуванням їх природоохоронної, оздоровчої, наукової, рекреаційної, історико-культурної та інших цін­ностей виділяються  функціо­наль­ні зони. В заповідній зоні встановлюється режим охорони, що має сприяти збереженню та відновленню природної рослинності і тваринного світу, проводяться наукові дослідження, забороняється будь-яка господарська діяльність. У зоні рекреації, крім природоохоронної, науково-дослідної та еколого-ос­вітньої діяльності, санітарних, вибіркових, реконструктивних рубок лісу, здійснюються відпочинок і оздоровлення населення, збір грибів та ягід, спортивне рибальство, інші види рекреа­ційної діяльності. В межах господарської зони проводиться традиційна господарська діяль­ність з додержанням загальних вимог охорони навколишнього природного середовища.

 

Штат НПП формуватиметься з місцевих жителів та працівників лісгоспів. Його утримання здій­снюється за кошти державного бюджету та Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

 

Запровадження режиму охорони території НПП, здійснення заходів з відновлення природних ресурсів дозволяє суттєво примножити багатство місцевої флори та фауни. Рекреаційна діяль­ність на території НПП є прямою інвестицією в економічний розвиток регіону. Вона здійснюється шляхом створення сприятливих умов для відпочинку відвідувачів на лоні природи і включає облаштування екологічних та туристичних маршрутів і зон відпочинку, залучення місцевого населення - надання платних пос­луг відвідувачам щодо розміщення, харчування, супроводу, ін­фор­маційних послуг через випуск друкованої, фото- та відео­продукції.

 

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Сумській області працює відкрито, в межах своєї компетенції та чинного законодавства, а національні природні парки створюються для людей. Просимо з розумінням поставитись до питання створення національних природних парків. Разом ми зможемо зберегти для нащадків прекрасні куточки на­шої природи.

 

Андрій ТОПОРКОВ, 

начальник Державного управління охорони

навколишнього природного

середовища

в Сумській області.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop64
konotop64

Вхід на Ромни. інфоОголошення