Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Вода з водою, гроші зі мною?
Вода з водою, гроші зі мною?
Вісті Роменщини
Вівторок, 02 березня 2010, 10:08      Ромни, Сумська область

Сонце, повітря, вода - основні складові, необхідні для життя людини - створені природою як благо для людей. Ми повинні бережно й раціонально використовувати ці дари, щоб залишити нащадкам зелену планету й можливість безтурботно жити на ній.

 

Неможливо переоцінити значення води. З кожним роком, як би нам того не хотілося, вартість її видобування й доставки зростатиме через об'єктивні причини.

 

Вже майже рік у нашому місті діють нові тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення. Перед тим як зробити такий відповідальний крок, підприємства водопровідно-каналізаційного господарства провели ґрунтовну роз'яснювальну роботу серед споживачів щодо причин зростання оплати послуг. Зокрема, повідомили про основні складові тарифу, розміри їх зростання, зміну системи оподаткування підприємств. Внаслі­док податковий тягар зріс у шість разів,  збільшилися процентні ставки за оренду майна, зросла мінімальна заробітна плата та ін. Ці зміни відповідно відобразилися в розрахунках нових тарифів й перевірялися в Державній інспекції з контролю за цінами в Сумській області - єдиному органі, який має право робити висновки щодо економічної обґрунтованості тарифів.

 

Перевіривши подані документи, інспекція підтвердила від­по­відність розрахунків витратам на надання послуг з водопостачання та водовідведення. Незважаючи на це, водопостачальні організації постійно звинувачують у необґрунтованому зростанні тарифів. На це зауважимо, що, на нашу думку, в інспекції працюють спеціалісти високого рівня й ставити під сумнів їх кваліфікацію не маємо права.

 

Також звертаємося до всіх споживачів послуг з водопостачання та водовідведення: не вірте людям, які підбурюють вас не платити за отримані послуги. Такі дії призведуть до зростання заборгованості, яку, врешті, доведеться сплачувати, а також кредиторської заборгованості підприємства, що призведе до його нестабільної роботи і в результаті - нестабільного водопос­тачання і водовідведення.

 

Всупереч розмовам, що, піднявши тарифи, водопостачальні організації не думають про споживачів, а лише про "власні кишені", нагадаємо, що ми неодноразово інформували на сесії міської ради про можливість зниження тарифу за рахунок об'єднання трьох дочірніх під­приємств в одне, а також зменшення процентної ставки за оренду майна. Але дана пропозиція не знайшла підтримки у більшості депутатів, які, мабуть, не зацікавлені у зменшенні вартості послуг з водопостачання та водовідведення, тому що для них різниця в тарифі 1,10 грн./куб. м - "не гроші". 

 

29 січня на сесії міської ради підприємства водопровідно-каналізаційного господарства вкотре ініціювали питання зниження тарифів для населення на 41 коп. за кубометр за рахунок зменшення орендної плати. Дане питання підтримав 21 депутат, але для остаточного прийняття рі­шення не вистачило трьох голосів. Ті ж депутати, що голосували проти зменшення тарифів попереднього разу, об'єднавшись у депутатську групу "Солідарність", очолювану В.О. Губарем, знову, "вболіваючи" за народ, сказали своє "ні". Тому тарифи не вдалося зменшити.

 

За поточний рік вартість 1 кВт електроенергії зросла на 7 коп., газ подорожчав на 540 грн. за тис. куб. м, бензин та дизпаливо відповідно на 1,45 грн. і 0,54 грн. мінімальна заробітна плата зросла на 264 грн., подорожчали матеріали. Збільшення оренд­ної плати з 150 тис. грн. до 370 тис. грн. також лягає на плечі споживачів. До речі, податкові відрахування становлять 35% місячного прибутку підпри­ємств. Незважаючи на це, під­приємства водопровідно-каналізаційного господарства зуміли погасити більш ніж півмільйонну заборгованість за електроенергію, що виникла через несвоєчасність підняття тарифів, а також розпочали гасити заборгованість з орендної плати.

 

Підприємства постійно працюють над покращенням якості надання послуг. Діє програма розвитку, в рамках якої восени  придбано установку для повірки лічильників води. Сьогодні вирішується питання щодо місця її розташування та монтажу. На КНС-2 встановлено економніший насос, завдяки чому заоща­джується електроенергія на суму до 10 тис. грн. щомісяця. Крім того, в плановому режимі вирішуються питання ремонтів мереж, обладнання та будівель.

 

Зрозуміло, що при зростанні тарифів природно виникає питання якості питної води. Як уже неодноразово повідомлялося, вода для міста видобувається з глибини 210-250 метрів. Вона має високий природний вміст заліза, що інколи позначається на кольорі. Вирішити це питання без уведення в експлуатацію станції знезалізнення води неможливо. Але й при цьому необхідно врахувати, що витрати на обслуговування станції також враховуватимуться в тарифі.

 

Олександр АНДРІЄВСЬКИЙ, 

директор ДП "Аква-сервіс"

ПП "Еліпс".

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юнацький колектив
Юнацький колектив

Вхід на Ромни. інфоОголошення