Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Небезпека «імпортної» розсади
Небезпека «імпортної» розсади
Вісті Роменщини
Середа, 10 березня 2010, 10:30      Ромни, Сумська область

Щорічне збільшення обсягів імпорту і транзиту продукції рослинного походження, особливо з маловивчених у карантинному відношенні країн, створює по­стійну загрозу ввезення на територію України нових адвентивних видів шкідників, хвороб рослин і бур'янів. Своєчасно виявити і перешкодити їх проникненню та розповсюдженню на території країни - головне завдання Державної служби з карантину рослин України.

Одним із можливих шляхів розповсюдження регульованих шкідливих організмів є ввезення та реалізація продуктів рослинного походження на продовольчих ринках. Слід пам'ятати, що великої шкоди може заподіяти завезення таких широко розповсюджених в південних облас­тях України шкідників, як картопляна міль - з томатами, баклажанами, перцем; американський білий метелик, східна плодожерка - з фруктами; каліфорнійська щитівка - з садивним матеріалом.

Навесні загроза різко зростає, тому що збільшується кіль­кість ввезених насіння і саджан­ців, іншої продукції рослинного походження з південних регіонів України та з-за кордону. Щоб не допустити завозу з ними регульованих шкідливих орга­нізмів, потрібно перевірити наявність у продавця карантинного сертифіката, який засвідчує фітосанітарний стан насіннєвого та садивного матеріалу, а також придат­ність його до використання і реалізації. Якщо насіннєвий матеріал надійшов з-за кордону, то він  повинен супроводжуватися карантинним дозволом на ім­порт, який видає Укрголовдержкарантин у м. Києві. При ввезенні на місцевий ринок з метою реалізації насіннєвий та садивний матеріал слід подати в Сумську карантинну інспекцію для карантинного огляду та експертизи.

У разі відсутності перелічених документів на насіннєвий матеріал, вивезений із карантинних зон та з-за кордону, неподання його для перевірки керівник або відповідальна особа може притягуватися до адміні­стративної відповідальності.

Завезти карантинні організми нескладно, а от виявити їх вчасно і локалізувати, ліквідувати набагато важче, і це вимагає чималих коштів. Тому громадяни, діяльність яких пов'язана з виробництвом, переробкою, тор­гівлею продуктами рослинного походження, насіннєвим та садивним матеріалом, повинні знати й виконувати фітосанітарні правила.

Державна інспекція з карантину рослин сподівається на розуміння важливої справи, вірить, що тільки спільними зусиллями можна ефективно виконувати завдання з карантину рослин, охорони природних багатств країни від занесення та розповсюдження регульованих шкідливих організмів.

Сергій ШЕВЧЕНКО,

державний інспектор Роменського пункту

карантину рослин
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009