Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини Благоустрій і міжнародні зв'язки
Благоустрій і міжнародні зв'язки
Вісті Роменщини
Середа, 24 березня 2010, 11:11      Ромни, Сумська область

У переддень професійного свята комунальників міський голова Павло Помаран на прес-конференції для місцевих ЗМІ окреслив основні напрямки діяльності підпри­ємств комунальної сфери у весняно-літній період.

- Хоча зима ніяк не хоче поступатися місцем весні, але тепла пора все рівно не за горами і ми вже зараз плануємо заходи з благоустрою Ромен, - зазначив Павло Помаран. - У першу чергу увага буде приділена ямковому ремонту і підсипці доріг, санітарній очистці та облаштуванню територій, закріплених за підприємствами, установами, організаціями, ринків, парків, скверів, кладовищ. Звичайно, хотілося б втілити в життя все це ще до Великодня, але багато залежить від погодних умов. Матеріально ми готові до виконання робіт.

Вивчаючи досвід різних міст з ремонту дорожнього полотна в період активного танення снігу, побачили два шляхи: латання ямок так званим "холодним" асфальтом, як це пробували робити в Києві, і закладання глибоких вибоїн цеглою. Ми обрали другий шлях як більш ефективний і вже найближчими днями "на пробу" застосуємо його в районі вокзалу.

Також очікуємо, що в першій половині квітня країна нарешті отримає бюджет. Бо проблема навіть не в надходженні коштів на рахунки. Без Держбюджету-2010 немає механізму розрахунків за виконані роботи. Як це має відбуватися, і визначає головний фінансовий документ країни - закон про державний бюджет, - підкреслив міський голова.

Величезна кількість снігу завдала клопоту дорожникам та іншим комунальним службам узимку й може повторно стати "головним болем" для міської влади в разі різкого потепління. Хоча заходи щодо зменшення можливих збитків від підтоплення вживаються вже зараз. Працює штаб, розроблено план дій у випадку загрози паводку. На допомогу готові прийти як рятувальники спеццентру МНС, так і комунальні служби. Жителі будинків, розташованих у низинах, детально проінструктовані, куди звертатися і як діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації. Одним словом, Павло Помаран переконаний, що загроз людському життю і руйнування житла вдасться уникнути.

Продовжується активна участь Ромен у міжнародних програмах. Так, нещодавно у Львові відбувся завершальний семінар проекту "Logo East ІІ". Високий рівень реалізації проекту з впровадження новітніх методів надання інформаційно-адміністративних послуг громадянам у Ромнах підтвердив відповідний Сертифікат, вручений очільнику громади Ромен першим секретарем посольства Королівства Нідерландів в Україні. Додає гордості за рідне місто той факт, що ми чи не єдиний районний центр, де втілювався в життя проект. Інші учасники - Чернівці, Івано-Франківськ, Хмельницький, Тернопіль, мегаполіси Київ, Харків, Львів. Під час зустрічі обговорено можливі подальші напрямки співпраці.

Наприкінці лютого в Прилуках відбулося зібрання учасників ще одного міжнародного проекту - "TACІS". Він теж уже добігає кінця. Як наголосив керівник проекту Бернар Фролішер, найкраще програма реалізується в Ромнах і Прилуках (пригадуючи палкі дискусії на сесіях міськради стосовно передачі техніки і обладнання, отриманих у рамках проекту, комунальникам й тривалий розгляд цього питання депутатами, коли представник Євросоюзу був змушений заявити, що в разі чергової відсутності кількості голосів, необхідних для прийняття рішення, техніку передадуть в інше місто, навіть важко уявити, що відбувалося в тих містах, де програма реалізується "не найкраще", - ред.).

Позитивний імідж Ромен в європейській спільноті сприяв тому, що не лише місто виборює право на участь у міжнародних проектах, а й нам пропонують стати учасником тієї чи іншої програми. Так, у сфері теплопостачання за рекомендацією експертів "TACІS" фірма "Бенет" вивчає можливість впровадження систем, що використовують альтернативне паливо - відходи деревини, стебла соняшника, кукурудзи та ін. За попередніми розрахунками вартість тепла буде на 25-50% нижчою, ніж при використанні природного газу.

Також Павло Помаран відповів на запитання журналістів.

Андрій ЛЮБСЬКИЙ

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Пам'ятники Кавалеридзе
Пам'ятники Кавалеридзе

Вхід на Ромни. інфо