Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Вісті Роменщини З вогню у полум'я
З вогню у полум'я
Вісті Роменщини
Понеділок, 26 квітня 2010, 08:29      Ромни, Сумська область

Навесні та восени все частіше Сумщина нагадує прифронтову смугу: заграви пожеж на полях і узбіччях доріг видно вночі на десятки кілометрів, їдкий дим застилає небо, заважаючи дихати, створюючи аварійні ситуації, забруднюючи оксидами вуглецю й без того недостатньо чисту атмосферу.

 

Горять стерня, рослинні решт­ки в природних смугах, на пасовищах, водно-болотних угід­дях. Випалений ґрунт втрачає структуру, розпорошується й здіймається вітром у повітря. Вогонь нищить дерева та чагарники, нерідко перекидається на лісові масиви і навіть господарські будівлі. Гинуть сотні пташиних гнізд, зайчата, їжаки та інші звірята, без яких зникає екологічна рівновага, природне розмаїття. Що вже казати про мікроорганізми, мільйони різних комах. Люди не помічають, а можливо, і не знають про важливу роль цих представників живого світу. Вони - неоціненні та невтомні трудівники, які переробляють органічні рештки рослин і тварин, збагачуючи ґрунт поживними речовинами, підтримуючи родючість, дають можливість жити іншим живим організмам, зокрема й людині.

 

Заорюйте стерню та солому, це чудове органічне добриво. Боріться з бур'янами, тоді не потрібно буде нівечити техніку, плюндрувати землю пожежами. Крім того, на випаленому ґрунті бур'яни почуваються набагато краще, оскільки вони більш ви­тривалі, ніж соковиті трави й ніжні квіти.

За спалювання стерні та сухих рослинних решток на полях, луках, водно-болотних угіддях, у лісах передбачена адміністративна відповідальність - штраф фізичним особам 170-340 грн., юридичним - 850-1125 грн., а також кримінальна відповідальність - позбавлення волі на строк до 5 років.

 

Лариса КОНДРАТЕНКО, 

відповідальний секретар Роменської міськрайонної організації УТОП.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм

Вхід на Ромни. інфоОголошення