Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Проконтролюють, проінформують, допоможуть
Проконтролюють, проінформують, допоможуть
Вісті Роменщини
Вівторок, 11 травня 2010, 08:05      Ромни, Сумська область

У роки існування в Україні Малоросійської губернії (1796-1801 рр.) в Роменському повіті, поряд з іншими 20-ма, було засновано повітове казначейство як місцевий орган губерн­ської казенної палати. Фактична діяльність казначейства щодо обліку державних прибутків і складання звітності до них розпочалася після утворення в 1802 році Полтавської губернії і прийняття урядом Олександра І законів про посилення контролю центральної влади над Україною. 

У 1830 році в місті Ромни на центральній Полтавській вулиці для повітового казначейства будується окреме приміщення за проектом губернського архітектора А. Карташевського. Декретом Ради Народних Комісарів від 1919 р. казначейства були ліквідовані. Будинок колишнього повітового казначейства зберігся до цього часу і знаходиться на державному обліку як пам'ятка архітектури і містобудування. Розташована споруда за адресою: вул. Соборна, 41 (нині магазин "Техномаркет").

Історія сучасного казначейства в м. Ромни розпочалась 16 лютого 1996 року, а в Роменському районі - 15 березня цього ж року. 2 липня 2001 року  відбулося об'єднання міського та районного відділень і утворилося Роменське відділення Державного казначейства у Сумській області, пізніше реорганізоване в управління. Воно складається з трьох від­ділів: видатків і обслуговування кошторисів розпорядників коштів та інших клієнтів, оплати рахунків бюджетів та інших клієнтів, фінансової звітності та бухгалтерського обліку. До функцій входять: облік доходної частини державного бюджету, відшкодування витрат підприємствам та орга­ні­заціям, на яких працювали постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, та оплата рахунків під­приємствам агропромислового комплексу під державне замовлення 1996-1997 рр. Згодом  зросла кількість державних установ, що обслуговувались у відділенні. Станом на 1 січня нинішнього року в управлінні обслуговується 40 розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, яким відкрито 162 реєстраційні рахунки. Крім цього, в управлінні обслуговується 15 інших клієнтів.

Із січня 2002 року на Держказначейство покладена нова функція - касове виконання доходної частини місцевих бю­джетів, а з 1 січня 2004 року до відділення на казначейське обслуговування переведені 34 місцеві бюджети за видатками, а це на сьогодні 70 розпорядників та одержувачів коштів, яким відкрито 1775 реєстра­ційних рахунків.

Основними завданнями управління є забезпечення казначейського обслуговування державного та місцевого бюджетів на основі ведення єдиного казначейського рахунку. І нині можна з впевненістю говорити про ефективність та корисність функціонування казначейської системи обслуговування процесу виконання місцевих бю­дже­тів. В усіх сільських радах, ра­йонному та міському фінансових управліннях встановлений модемний зв'язок, який дає змогу мати оперативну інформацію про управління своїми коштами без виїзду в казначейство, отримувати електронні виписки з доходних рахунків, забезпечувати сільські ради нормативними та інструктивними матеріалами, які необхідно застосовувати бухгалтеріям.

Місцеві фінансові органи вже оцінили переваги казначейського обслуговування. Фі­нансові управління та сільські ради отримують повний спектр фінансових й управлінських даних, необхідних для здій­снення аналізу і оперативного управління ходом виконання місцевих бюджетів. Попереднім та поточним контролем платежів, здійснюваним в управлінні Держказначейства, поставлено серйозну перепону нецільовому спрямуванню бюджетних коштів. Так, за 2009 рік та I квартал ц. р. тільки розпорядникам коштів місцево­го бюджету на цих етапах контролю відмовлено в 17 випадках на суму 756,2 тис. грн. Крім того, оформлено 19 від­мов у виділенні коштів з місцевих бюджетів за відсутності зареєстрованих зобов'язань головними розпорядниками кош­тів на загальну суму 340,5 тис. грн.

Роль органів Державного казначейства у забезпеченні життєдіяльності держави зростає. В умовах дуже складного для бюджетної системи України 2009 року та початку ниніш­нього, коли не прийнятий державний бюджет на 2010 рік, фінансові ресурси в першу чергу спрямовувалися на реалізацію соціальних видатків. Не допущено невчасної виплати зарплати в бюджетних установах, стипендій та інших компенсацій, гарантованих державою. Створені необхідні умови для органів місцевого самоврядування в одержанні позик з ЄКР на покриття тимчасових касових розривів бюджетів.

27 квітня виповнюється 15-та річниця з дня утворення Державного казначейства України. З нагоди свята вітаю всіх казначеїв - і тих, хто знаходиться в трудовому строю, і тих, хто на заслуженому відпочинку, з професійним святом. Бажаю успіхів у реалізації нових відповідальних завдань, що стоять перед казначейською службою, наснаги, міцного здоров'я, довгих і плідних літ, сповнених добрими справами та творчими здобутками.

Надія ВЕРБНЯК,

начальник Роменського УДК ГУДКУ в Сумській області.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

089
089