Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Подвигу жити у віках
Подвигу жити у віках
Вісті Роменщини
Вівторок, 11 травня 2010, 08:18      Ромни, Сумська область

Минає 65 років відтоді, як закінчилася страшна, жорстока війна, що тривала 1418 днів і ночей. Солдати Великої Вітчизняної подарували людству Перемогу, звільнивши народ від фашистської чуми.

 

Громадськість району готується гідно зустріти її славний ювілей. Виконанню заходів щодо підготовки та відзначення у районі 65-річчя Перемоги у районній державній адміністрації була присвячена апаратна нарада. Як відзначалось на ній, підготовка до цієї знаменної дати набирає все більшого розмаху. Упорядковуються пам'ятники, меморіали, місця поховань воїнів. Таких на території ра­йону 148. Взяла старт культурно-мистецька естафета "У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай".

В обласному етапі Всеукра­їнського фестивалю "Таланти багатодітної родини" взяли участь Світлана та Анастасія Кривогузи (Пустовійтівка), Богдан Савсюк (Глинськ). З оновленою програмою з'являється перед глядачами народний вокальний ансамбль "Ветеранські голоси".

Війна підірвала здоров'я фронтовиків та працівників тилу, тому вони потребують медичного огляду, лікування. В цьому році амбулаторно оздоровлено 3847 ветеранів війни. У стаціонарному відділенні ЦРЛ поправили здоров'я 59 фрон­товиків, у обласному шпи­талі для ветеранів війни - 22 колишніх воїни. Протягом першого кварталу нинішнього року на пільгове медикаментозне забезпечення ветеранів використано 15135 грн. Закуплено слухових апаратів на суму 2360 грн.

Торік санаторно-курортними путівками забезпечено 13 ветеранів, інвалідними візками - 7. Вдома соціальними працівниками обслуговується 529 ветеранів.

На виконання Постанови КМУ від 7.04.2010 року № 299 "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2010 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань", управлінням праці та соціального захисту населення РДА виплачено матеріальну допомогу інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни та особам, прирівняним до учасників бо­йо­вих дій, членам сімей загиблих та померлих фронтовиків на загальну суму 690 тис. грн.

Про зло, принесене війною, подвиги солдатів добре знає старше покоління. Важливо цю пам'ять передати молодим. Саме з цією метою у школах проводяться виховні години "Герої Роменщини", "Вони захищали наш край", "Згадаймо всіх поіменно". Проходять урочисті лінійки, мітинги-реквієми, зустрічі з ветеранами. У бібліотеках шкіл орга­ні­зо­ву­ються тематичні виставки "Герої-земляки", "Подвигу жи­ти вічно". Вчителі та учні беруть участь у Всеукраїнській молодіжній акції "Пам'ятати. Відродити. Зберегти", яка вклю­чає шефство над місцями поховань загиблих, активізовано волонтерський рух, органі­зацію трудових десантів.

Учні шкіл беруть участь у Всеукраїнській історико-краєзнавчій акції "Шляхами подвигу та слави", що проходить у два тури. За підсумками конкурсу музей бойової слави Ярошівського навчально-виховного комп­лексу виборов перше місце в області.

Відбувся фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль "Нащадки козацької слави". Учні Коржівської школи зайняли перше місце у регіональному конкурсі й представлять район на обласному рівні.

Роботи в цьому напрямку продовжуються, бо подвиг воїнів-визволителів гідний ще більших пошанувань та почестей. За те, що кращі сини та дочки нашого народу вибороли мир, визволили людство від фашистського рабства, ми, нові покоління, перед ними завжди в боргу.

Насамперед слід відремонтувати, благоустроїти пам'ятні місця, пов'язані з подіями Великої Вітчизняної. Надати допомогу ветеранам на побутовому рівні, провести благодійні та вітальні акції, забезпечити їх засобами протезування, безкоштовними рецептами на ліки.

У населених пунктах заплановано провести урочисті заходи з відзначення Дня Перемоги, вручити ветеранам війни державні нагороди, ювілейні медалі "65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг."

Та головне - згадувати і вшановувати фронтовиків не лише у свята, а турбуватися про них повсякчас, ні в чому не відмовляти, задовольняти їхні скромні потреби. Завжди треба пам'ятати, що своєму життю, сьогоднішньому мирному небу над головою ми зобов'язані воїнам Великої Вітчизняної.

Микола СТРИЖКО, 

заступник голови

райдержадміністрації.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Дівчинка-гопнік
Дівчинка-гопнік